“Hamburg liberal bir metropoldür. Her Hamburglu kendi hayatını özgürce şekillendirmek için eşit fırsata sahip olmalıdır"

Hamburg 29 Haziran 2020 20:43
 “Hamburg liberal bir metropoldür. Her Hamburglu kendi hayatını özgürce şekillendirmek için eşit fırsata sahip olmalıdır"
-A +A


Hamburg Eyalet Parlamentosunun yaz tatili öncesindeki son oturumu, Eyalet Başbakanı ve Birinci Belediye Başkanı Dr. Peter Tschentscher’in  açıklamasıyla başladı.
Tschentscher, tüm kurumların ve Hamburgluların korona krizinde gösterdikleri özveri, dayanışma ve birlik için teşekkür ederek, detaylı şekilde yeni yasama döneminde hükümetin yapacaklarını anlattı. Tschentsher son dönemde tüm dünyada daha da yoğun gündemde olan ırkçılık konusuna da değinerek, “Hamburg liberal bir metropoldür. Her Hamburglu kendi hayatını özgürce şekillendirmek için eşit fırsata sahip olmalıdır. Bu cinsiyeti, kökeni, dini, cinsel tercihi, dili veya popülistlerin insanları ayrıştırmak, dışlamak ve kötüye kullandıkları başka hangi sıfatlar olursa olsun, kentte yaşayan tüm insanlar için geçerlidir. Dünyaya açık bir kent olarak, biz Hamburglular, uluslararası çeşitliliğimizle gurur duyuyoruz. 180 ülkeden insanlar beraber yaşıyor ve el ele çalışıyor. Burası savaştan, baskıdan kaçanlar ve aileleri için yeni bir hayat kurmak isteyenler için güvenli bir yer. Hemşehrilerimizin kökenleri, kültürleri veya dinleri yüzünden düşmanlık yaşamalarını asla kabul etmiyoruz. Yabancı düşmanlığı, antisemitizm ve ırkçılık bir görüş tarzı ve siyasi tartışma aracı değil, bunlar birer suçtur. Biz nefret, kışkırtma, insan düşmanlığı ve ayrımcılıkla mücadelemizi ve özellikle internet ve sosyal medyada artırarak sürdüreceğiz.” dedi..

Regierungserklärung des Ersten Bürgermeisters Dr. Peter Tschentscher


Die letzte Bürgerschaftssitzung vor der Sommerpause, begann mit der Regierungserklärung des Ersten Bürgermeisters Dr. Peter Tschentscher. Tschentscher dankte allen Institutionen und allen Hamburger*innen für die große Geschlossenheit und Solidarität bei der Coronakrise und sprach detailliert über die Vorhaben der neuen Legislaturperiode. Dabei ging er auf das weltweit aktuelle Thema des Rassismus ein und sagte, „Hamburg ist eine liberale Metropole, in der alle gleiche Chancen und die Freiheit haben sollen, das Beste im Leben zu erreichen. Dieses gilt für alle Menschen, unabhängig von Geschlecht, Herkunft, Religion, sexueller Orientierung, Sprache oder was auch immer Populisten als Anknüpfungspunkt für Ausgrenzung und Diskriminierung missbrauchen. Als weltoffene Metropole sind wir in Hamburg stolz auf unsere Internationalität. Menschen aus über 180 Nationen leben bei uns zusammen. Wir sind ein sicherer Ort für diejenigen, die vor Krieg und Unterdrückung fliehen und bei uns eine neue Perspektive für sich und ihre Familie aufbauen wollen. Wir nehmen es nicht hin, wenn Mitbürgerinnen und Mitbürger wegen ihrer Herkunft, ihrer Kultur oder ihres Glaubens angefeindet werden. Fremdenhass, Antisemitismus und Rassismus sind keine Meinungsäußerung und kein Mittel der politischen Auseinandersetzung, sie sind eine Straftat!“

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Yazarlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı