‘Daha Neler’ oyunu Hamburg’da ayakta alkışlandı

Uyarlamasını Haldun Dormen’in yaptığı ‘Daha Neler’ adlı iki perdelik oyun Almanya’nın Hamburg kentinde ayakta alkışlandı.

Hamburg 13 Mayıs 2018 21:44
‘Daha Neler’ oyunu Hamburg’da ayakta alkışlandı
-A +A

Uyarlamasını Haldun Dormen’in yaptığı ‘Daha Neler’ adlı iki perdelik oyun  Almanya’nın Hamburg kentinde ayakta alkışlandı.
Hamburg Alman Sosyal Demokrat Parti(SPD) Milletvekili  Güngör Yılmaz’ın desteği  ile Hamburg’un Bergedorf semtinde Theater Haus im Park salonunda yönetmenliğini Ali Altuğ’un yaptığı oyunda  Haldun Dormen, Kerem Atabeyoğlu, Ruhsar Öcal, Azra Akın, Engin Seçgin ve Oktay Turgut yer alırken, tiyatro severleri kahkahaya boğdular.
 
Salon doldu taştı
 
Oyunu seyretmeye gelenler solunu doldururken, İzleyiciler arasında Türkiye Cumhuriyeti Hamburg Başkonsolosu Yonca Suntel, İş adamı Vural Öger , tiyatro grupları  ile Alman seyircilerde yer aldı. Alman izleyiciler için Almanca alt yazı, onların oyunu iyi takip etmelerini sağladı.
 
 

Haldun Dormen oyuncu olarak ilk kez sahne aldı

Oyun sonunda sanatçılar ayakta alkışlanırken, tekrar tekrar sahneye çağrıldılar. Haldun Dormen, Almanya’ da sahneye bir çok oyun koyduğunu, fakat ilk kez rol aldığını söyleyerek  gösterilen ilgiden dolayı  tiyatro severlere teşekkür etti.


OYUNUN KONUSU:

Maurice, Yıllar önce boşanmış bir siyasetçi ve cumhurbaşkanlığına aday biridir. Büyüyen oğlu ve kendisi çifte düğün hazırlığı içindedir. Tam bu sırada, cinsiyet değiştirmiş eski karısı, Albay rütbesi ile, Maurice’nin karşısına çıkar ve işler karmaşık bir hal alır.

 
 Foto Kemal Doğan 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv