“Çalışanlarımızı tehdit etmeyiz”

Türk kökenli Hannover Belediye Başkanı Belit Onay, son günlerde hakkında yayınlanan olumsuz haberlerle ilgili sosyal medya hesabında bir açıklama yaptı: Onay “Çalışanlarımızı tehdit etmemiz kesinlikle söz konusu değildir.” dedi.

Almanya 10 Temmuz 2020 11:46
“Çalışanlarımızı tehdit etmeyiz”
-A +A

 Türk Hannover Belediye Başkanı Belit Onay, Türkçe yayın yapan haber sitelerinde son günlerde hakkında yayınlanan olumsuz haberlerle ilgili sosyal medya hesabında bir açıklama yaptı. Türkiye'ye seyahat edecek belediye çalışanlarını işten çıkarmakla tehdit etmelerinin kesinlikle söz konusu olamayacağının altını çizen Onay, Hannover Belediyesi’nin işçilerinin haklarına tümüyle saygı duyduğunu vurguladı.
Onay, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Son günlerde, bazı Türkçe haber sayfalarında çıkan şahsımla ilgili haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Birkaç asılsız sosyal medya paylaşımından yola çıkarak ve benden hiçbir şekilde görüş alınmadan yapılan böylesine karalayıcı haberleri hayretle takip ediyorum. Aslında, tartışmaya dahi açık olmayan bir hususu, haber içeriklerini göz önünde bulundurup altını çizerek belirtmekte fayda var: Muhtemel keyfi uygulamalarla insanların işten çıkarılması ne hukuki açıdan mümkündür ne de amaçlanmıştır. Bu, Belediye Başkanı olarak da en başta beni bağlamaktadır.”

“HUKUKİ YOLLARA BAŞVURACAĞIM”

Olumsuz haberlerin ortaya çıkmasına yol açan belediye yazısıyla ilgili de açıklamalarını sürdüren Onay, Alman Robert Koch Enstitüsü tarafından koronavirüs salgını nedeniyle başka ülkelerle birlikte "riskli bölge" olarak sınıflandırıldığını kaydederek “Almanya, bu tür riskli bölgeler için uluslararası seyahat uyarısında bulunmaktadır. Neticede, bu seyahat uyarısı Türkiye'yi de kapsamaktadır. Biz de, Hannover Belediyesi olarak, Almanya'daki tüm diğer belediyeler gibi federal ve eyalet bazındaki bu gibi kararlara uymak durumundayız.”  bilgisini verdi.
Haberlere konu olan yazıda, Enstitü’nün bu riskli bölge uygulamasının ifade edilmeye çalışıldığının altını çizen Onay “Ancak çalışanlarımızın işten çıkarılması gibi bir tehdit veya benzeri bir uygulama kesinlikle söz konusu değildir. Belediyemizin bir alt biriminde yayımlanan bu yazıyı, ben de ilk olarak sosyal medya aracılığıyla gördüm. Yazıda kullanılan üslup nedeniyle bunun düzeltilmesi, daha açıklayıcı ve uygun bir dil kullanılması yönünde talimatta bulundum.” diyerek açıklamasını sürdürdü.  
Onay “Son olarak bana bu bağlamda ulaşan küfür, hakaret veya tehdit içerikli mesajlarla ilgili şahsım tarafından Almanya ve Türkiye'de hukuki yollara başvurulacağını da belirtmek isterim. ‘diyerek açıklamasını tamamladı.
 

 

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı