'ANADİLİMİZE ÖNCE BİZ SAHİP ÇIKALIM'

FÖTED ( Almanya Türk Veli Dernekleri Federasyonu) Eş Genel Başkanı Dr. Ali Sak, eğitim yılının ikinci döneminde velilere seslenerek “Anadilimize önce biz sahip çıkalım” dedi.

Almanya 7 Şubat 2019 21:48
'ANADİLİMİZE ÖNCE BİZ SAHİP ÇIKALIM'
-A +A

FÖTED ( Almanya Türk Veli Dernekleri Federasyonu) Eş Genel Başkanı  Dr. Ali Sak, eğitim yılının ikinci döneminde velilere seslenerek  “Anadilimize önce biz sahip çıkalım” dedi. 
Sak açıklamasında
 
“ Değerli anne babalar, KRV eyaletinde okulların ilk dönemi bitiyor ve ikinci dönem başlamak üzere. Bu dönemde ortaokullara kayıtlar da başlıyor. Okul kayıtlarını yaptırırken mutlaka okul idaresinden Türkçe anadili veya Türkçe yabancı dil derslerini talep edin. Çocuklarınızın kayıtları için mümkünse anadili dersi verilen okulları tercih ediniz.  Çevremizdeki dostlarınızı ve tanıdıklarınızı bu yönde bilgilendiriniz. Çevrenizdeki veli veya öğretmen derneklerinden bu bağlamda yardım isteyebilirsiniz. Bu hem kendinize hem de çocuğunuza olan manevi borcunuzdur ’dedi
Neden Türkçe dersi istedikleri konusunda da  Dr Ali Sak şu açıklamalarda bulundu
 -Çocuklarımızın kişiliklerini ve kendilerine olan güven duygularını geliştireceği için Türkçe dersi istiyoruz.
-İkinci ve üçüncü bir dili daha kolay öğrenmeleri, okul ve meslek yaşamlarında daha başarılı olmaları için Türkçe dersi istiyoruz.
-Çocuklarımızın ana-babaları, akrabaları, komşuları ve arkadaşları ile iyi anlaşmaları, kendilerini daha iyi ifade etmeleri için; küçükleri sevmeyi, büyükleri saymayı öğrenmeleri için Türkçe dersi istiyoruz.
-Türkçe öğretmek bahanesiyle çocuklarımızı avlamak isteyen radikal unsurlara fırsat vermemek için Türkçe dersi istiyoruz.
-Kendi ulusal değerlerini iyi öğrenip başka kültürlere saygı duymaları için,
Türk tarihini, edebiyatını ve kültürel değerlerini iyi öğrenmeleri ve dünyaya tanıtmaları için Türkçe dersi istiyoruz.
-Alman ve Avrupa edebiyat ve kültür ürünlerini Türkçe’ye kazandırmaları ve böylece barışa ve dostluğa katkıda bulunmaları için Türkçe dersi istiyoruz.
-Türkiye’de sayıları 3 bini aşan Alman şirketinin, NRW’de ise sayıları 26 bine ulaşan Türk işvereninin iki dilli personele duydukları ihtiyaçtan dolayı Türkçe dersi istiyoruz”

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv