“Aile Sırları“ Türkçe üst yazıyla sahnelendi

Almanya’nın en prestijli sahnelerinden Thalia Tiyatrosu repertuar oyunu ‚Aile Sırları‘nı Türkçe üstyazıyla sahneledi.

Hamburg 13 Kasım 2019 22:35
“Aile Sırları“ Türkçe üst yazıyla sahnelendi
-A +A

ALMANYA’NIN en prestijli sahnelerinden olan ve Almanya, Avusturya ve İsviçre tiyatro eleştirmenleri tarafından defalarca “En İyi Almanca Tiyatro Sahnesi“ seçilen Hamburg’daki Thalia Tiyatrosu, “Aile Sırları“ oyununu Türkçe üstyazıyla sahneledi.
Amerikalı oyuncu ve yönetmen Tracy Letts’in yazdığı ve 2008’de Pulitzer ve tiyatronun Oscar’ı sayılan Tony Award Ödülü gibi sayısızca ödül kazanan oyun, Thalia’da yönetmen Antu Romero Nunes yorumuyla sahnelendi.
 
Thalia Tiyatrosu ve Güngör Yılmaz’ın ortak çalışması
 
Thalia Tiyatrosu ve kültür alanında çeşitlilik için yoğun faaliyet gösteren Hamburg Eyalet Parlamentosu Milletvekili Güngör Yılmaz’ın ortak çalışmasıyla başlatılan kültürel açılım çerçevesinde, geçen yıl ilk kez Bertolt Brecht’in “Cesaret Ana ve Çocukları“ oyunu Türkçe üstyazıyla sahnelenmişti. Bu kapsamdaki ikinci oyun olan “Aile Sırları“, aile içinde yaşanan çatışmaları, eziklikleri, düşmanlıkları ve gizli kalan duyguları irdeliyor.
 
Oyun öncesi bilgi
 

Oyun öncesi Thalia’nın şef dramaturgu Julia Lochte, oyunun ve dramaturgu Emilia Heinrich, oyun hakkında bilgiler verdiler. Güngör Yılmaz ise Thalia ile 8 yılı aşkın süredir işbirliği içinde olduklarını ifade ederek, “Yakın çevresiyle birlikte 150 bin kadar Türkçe konuşan insanın yaşadığı Hamburg’da Thalia’nın Türkçe üstyazıyla oyun sahnelemesinde pay sahibi olduğum için çok mutluyum. Bu tip çalışmalar burada yaşayan Türkiye kökenli insanların tiyatroya ilgisi mutlaka artıracaktır. Thalia düzenli olarak Türkçe üstyazılı oyun sunmaya devam edecek“ diye konuştu.
 

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Yazarlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı