‘ Ne Atatürk caddesi için nede Atatürk anıtı için resmi müracaat yok ‘

Hamburg Altona Belediyesi kültür komisyonu ikinci başkanı Sol Parti Altona belediye meclis üyesi Hasan Burgucuoğlu gazetehamburg’un sorularını cevaben Adı geçen dernek tarafından Hamburg ‘un Altona semtinde kamuoyuna açıklandığı gibi Atatürk caddesi ve Atatürk anıtı ile ilgili olarak herhangi bir resmi müracaatın Altona belediyesine yapılmadığını söyledi.

Hamburg 23 Mart 2019 21:40
 ‘ Ne Atatürk caddesi için nede Atatürk anıtı için resmi müracaat yok ‘
-A +A

Almanya’nın Hamburg kentinde Erkan Şahin tarafından kurulan Alman Türk Gençliği tarafından Hamburg’da Atatürk caddesi ve Atatürk anıtı ile ilgili resmi müracaatın olmadığı açığa çıktı.
Konu ile ilgili olarak Hamburg Altona Belediyesi kültür komisyonu ikinci başkanı Sol Parti Altona belediye meclis üyesi  Hasan Burgucuoğlu gazetehamburg’un sorularını cevaben
Adı geçen dernek tarafından Hamburg ‘un Altona semtinde kamuoyuna açıklandığı gibi  Atatürk caddesi ve Atatürk anıtı ile ilgili olarak herhangi  bir resmi müracaatın Altona belediyesine yapılmadığını söyledi.
Hasan Burgucuoğlu açıklamasında ‘ Atatürk caddesi veya Atatürk anıtı ile ilgili bir müracaat olsa kültür komisyonuna gelir. Kültür komisyonu dilekçeyi inceledikten sonra normlara uygunsa ve gerekli çoğunluk sağlanırsa Belediye Meclisine gönderir. Belediye Meclisi de tavsiye niteliğinde karar alabilir. Son karar mercii ve yetkili kurum Hamburg Senatosudur’ açıklamasında bulundu
 

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı