‘ Hüseyin Duman’ın açıklamaları beni çok üzdü ‘

Hamburglu müzisyen bağlama ustası Hüseyin Duman’ın MEKAN Yaşlılar Derneği ile ilgili açıklamalarına derneğin eski başkanlarından Fatma Çelik’ten cevap geldi.

Hamburg 7 Aralık 2019 22:41
‘ Hüseyin Duman’ın açıklamaları beni çok üzdü ‘
-A +AHamburglu müzisyen bağlama ustası Hüseyin Duman’ın MEKAN Yaşlılar Derneği ile ilgili açıklamalarına derneğin eski başkanlarından Fatma Çelik’ten cevap geldi.
 
Medya tek taraflı açıklamaya yer verdi. Suçlanan derneğe neden sormadı.
 
Hamburg medyasının tek taraflı davranarak Hüseyin Duman’ın MEKAN Yaşlılar Derneği ile ilgili açıklamalarına yer verdiğini, asıl suçlanan MEKAN Yaşlılar Derneğine medyanın neden suçlamalarla ilgili soru sorarak cevap vermediğini eleştiren Fatma Çelik ‘ Hamburg medyasında Hüseyin Duman’ın tek taraflı açıklamasını okuyunca onun adına üzüldüm. Medyaya da üzüldüm. Suçlayanı yazıyor. Suçlanan tarafa sormuyor. Ben gazetehamburg’a teşekkür ederim. Sorumlu gazetecilik yaparak bize gelerek konuyu sordunuz. Bize suçlanan taraf olarak cevap hakkımızı kullanma fırsatı verdiniz. Tekrar teşekkür ediyorum’
 
Hüseyin Duman’ı MEKAN'a ben getirdim
 
Hüseyin Duman'ın açıklamalarına üzüldüğünü söyleyen Fatma Çelik 'Bu derneğin eski başkanı olarak Hüseyin Duman’ın açıklamalarına çok üzüldüm. Aslında benim tanıdığım Hüseyin Duman bu değildir. Onun arkasındaki o başkaları onu yanlış yönlendiriyor. Hüseyin Duman bana ilk geldiğinde benden küçük bir yer istedi. Hatta bana kirasını ben ödeyeceğim dedi.
Bizde kendisine çocuklara ders vermesini ve dernek adına koru kurarak koruya yardımcı olmasını, bunun karşılığında kira vermeden küçük bir odayı kendisine vereceğimizi söyledik. Oda tamam dedi. Mekanı müzik okuluna dönüştürdü. Tüm odaları zamanla kullanmaya başladı. İnternet, telefon, kopi odalarını rahatlıkça kullandı. Hatta folklor öğrencileri duvarları kirlettiği için boya aldık. Kendisine boyattık. Tüm odaları kullandı. Bir tek kira kendisinden almadık. Kendisi öğrencilerden para alıyordu.’
 
7200 Euro değerinde müzik aletler aldık.
 
Hüseyin Duman’a 7200 Euro değerinde alet aldıklarını söyleyen Fatma Çelik ‘ Spenden Parlamentten kendisine müzik aletler aldık. Toplam 7200 Euroluk müzik aletlerinin hepsini götürdü. O aletler MEKAN’a aittir. İlk yaptığı büyük konser için 85 adet mavi gömlek diktik. Türkiye’den folklor kıyafetleri aldık. O büyük ilk konserde kasada ben vardım. O gün 4 bin Euro kasa yaptık. Bana bazı müzik aletleri kiraladığını söyledi. Onun için kendisine 2000 bin Euro verdim. Diğerleri de bir takım cezalar için ödeme yaptık. Daha sonra düzenlediği tüm konserlerde kasayı bizden alarak kendi yakınlarına o görevleri verdi. MEKAN’da kendisinden hiçbir kira alınmadı. O kazandı ama kira vermedi. Sorduğumuzda konser nasıl geçti. Hep bize kazancım olmadı derdi. Mekana bir kahve dahi almış değildir. Ama MEKANI’ın tüm imkanlarından faydalanıyordu.
 
MEKANA YATAK KOYMUŞ
 
Müzisyen Hüseyin Duman’ın kullandığı başka bir odaya yatak koyduğunu, bu yatağın kaldırılmasını yeni yönetim kurulu başkanın istemesi sonucu başkanı tehdit ettiğini söyleyen Fatma Çelik  ‘ Hüseyin Duman bir küçük odaya yatak koymuş, bazı zamanlar orada yatıyormuş, hatta başkan Alparslan bey ona yatağını kaldırmasını yatamayacağını söylemiş. O ise Alparslan beyi tehdit etmiş. Hüseyin Duman’a yakışmayan hareketler bunlar ben onun adına gerçekten üzüldüm.
O Mekanı arkasındaki bazı kişilerin gazı ile ele geçirmeye çalıştı. Bindiği dalı kesti. Giderken de , bir yazı bırakarak ‘Bu iş burada bitmedi’ tehditkârı bir yazı bırakmış. Size soruyorum bir müzisyene yakışır mı? Allah aşkına  
Benim tanıdığım Hüseyin Duman bu olamaz.
 
 

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Yazarlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı