Gleeden’ın anket sonucu: Cinsel çekimde vücut kokusu önemli

SAĞLIK 23 Kasım 2022 19:33
Videoyu Aç Gleeden’ın anket sonucu: Cinsel çekimde vücut kokusu önemli
A
a

Popüler buluşma uygulaması Gleeden’ın Türk kullanıcılarına yönelik düzenlediği ankete katılan kadınların yüzde 92’si, erkeklerin ise yüzde 90’ı, vücut kokusunun cinsel çekim uyandırmakta etkili olduğunu düşünüyor.


Yargıtay geçtiğimiz aylarda emsal bir karara imza atarak çiftlerden birinin ter kokmasını boşanma için yeterli neden olarak gördü. Böylece ter kokusu, ilk kez Yargıtay içtihatlarına kusur olarak eklendi.
Bu gelişme üzerine, Avrupa’nın 10 milyona yaklaşan üyesiyle en popüler buluşma uygulaması olan Gleeden ilginç bir ankete imza attı.
Platformun Türk kullanıcılarına yönelik gerçekleştirdiği anket, vücut kokusunun cinsel çekim üzerindeki etkisini ortaya koydu. 
Ekim ayı içinde düzenlenen ankete Türkiye’den bin 82 kadın ve 2 bin 541 erkek katıldı.

Koku kadınlar için daha önemli

Anket sonuçları şöyle:
Ankete katılan kadınların yüzde 92’si, erkeklerin ise yüzde 90’ı vücut kokusunun cinsel çekim uyandırmakta etkili olduğu konusunda hemfikir.
Kadınların yüzde 82’si, birlikte olmaya karar verdiği bir erkeği, vücut kokusundan hoşlanmaması durumunda reddedeceğini belirtirken erkeklerde bu oran yüzde 72’de kalıyor.
Kokusunu beğenmediği bir kadınla ilişkiden vazgeçmeyecek erkeklerin oranı yüzde 28.
Sadece vücut kokusuna çarpılarak biriyle birlikte olabileceğini söyleyen kadınların oranı yüzde 29’u aşmazken erkeklerin yüzde 45’i, bir kadının kokusuna âşık olabiliyor ve birlikte olmak isteyebiliyor.
Kadınların yüzde 85’i eşinin kokusunu sevdiğini söyleyerek eş seçiminde vücut kokusuna verdiği önemi onayladı. Erkeklerde bu oran yüzde 65’te kaldı.
İki grupta da eşinin kokusundan memnuniyetsizlik oranı yüzde 8 olurken “Eşimin kokusunu fark etmiyorum bile.” diyenlerin oranı kadınlarda yüzde 7, erkeklerde yüzde 31. 
 
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat