Giray Songül’den şiddete karşı “Ben Geceyim”

Magazin 25 Ekim 2020 17:16
Videoyu Aç Giray Songül’den şiddete karşı “Ben Geceyim”
A
a

Müzisyen Giray Songül, “Ben Geceyim” şarkısının klibinde kadına, çocuğa ve hayvana şiddete dikkat çekti.

Star Akademi Yarışması’nda, 2011 yılında birinci olan Giray Songül, yeni şarkısı “Ben Geceyim”in müziği ve klibiyle hayranlarının gönlünü fethediyor.
 
Star TV’de izlenme rekorları kıran, jüriliğini Ajda Pekkan, Sertab Erener, Samsun Demir ve Ertuğrul Özkök’ün yaptığı Star Akademi Yarışmasıyla tanınan Songül, eleştirel yönüyle dikkat çekiyor.
 
Genç müzisyen animasyon klibinde kadına ve hayvana şiddete dikkat çekerken aynı zamanda çocuk istismarına da değindi. Giray, “Ben Geceyim”de kötü olaylar karşısında hissedilen pasif-agresif öfkeyi tema olarak aldı.
 
Türk gençliğinin kadına şiddet, hayvan hakları ve çocuk istismarı konularındaki duygularını betimlemeye çalıştı.
 
“10 parmağında 10 marifet”
 
“Ben Geceyim”in bestesini, aranjesini, mix’ini, mastering’ini, klibin yönetmenliğini ve kurgusunu kendisi yapan müzisyenin Instagram paylaşımı yorum yağmuruna tutuldu. Gelen yorumlar arasında en çok “Yakışıklı Giray’ın 10 parmağında 10 marifet” yorumu dikkat çekti.
 
Aslen Karabüklü olan Songül, müziğe 8 yaşında gitar çalarak başladı. Star Akademi’de halkın yüzde 50 oyuyla birinci olduktan sonra, yapımcılığını üstlendiği “Sonu Aynı” adlı isimli şarkısını piyasaya sürdü.
 
Songül, müzik çalışmalarına uzun bir ara verdikten sonra, 2020 yılında değişen ve olgunlaşan tarzını duyurmak için kolları yeniden sıvadı ve “Ben Geceyim” isimli parçasını çıkardı.
 
London Business School’da yüksek lisans
 
Songül, lisans eğitimini ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği’nde, yüksek lisansı ise London Business School’da yaptı.
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat