FÖTEV-NRW’DE AYSUN AYDEMİR VE ALİ SAK DÖNEMİ

Almanya 3 Aralık 2022 01:44
Videoyu Aç FÖTEV-NRW’DE AYSUN AYDEMİR VE ALİ SAK DÖNEMİ
A
a

Kuzey Ren Vestflaya Türk Veli Dernekleri Federasyonu’nun genel kurulunda Dr. Aysun Aydemir ile Dr. Ali Sak eş başkan olarak görevlendirildi.

Kuzey Ren Vestflaya Türk Veli Dernekleri Federasyonu’nun (FÖTEV-NRW) genel kurulu gerçekleştirildi.
Divan başkanlığını Kenan Kolat’ın yaptığı genel kurula katılan T.C. Essen Başkonsolosu Sezai Tolga Şimşir, federasyonun çalışmalarını takdir ettiğini ve destekleyeceğini belirtti. Dr. Ali Sak, ana dil derslerinin durumu üzerine bir sunum yaptı daha sonra çalışma raporu sunuldu. 
Genel kurulda federasyonun eş başkanlık sistemiyle yönetilmesine karar verildi. Genel kurulda yapılan seçimlerde, Dr. Aysun Aydemir ile Dr. Ali Sak eş başkan olarak seçildi.
Genel kurulda bir konuşma yapan Eş Başkan Dr. Aysun Aydemir “Uyumlu, güçlü bir yönetim oluşturduk. Çocukların okul dışı eğitimlerini destekleyecek, Türkçe dersine katılımın artırılması için velilere yönelik uyarıcı çalışmalar yapacağız. Müzikal, kültürel ve sportif etkinlikler düzenleyecek, kültürel karşılaşmaları teşvik edecek, sorunların çözümü için bakanlık yetkilileriyle görüşmelerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.
Eş Başkan Dr. Ali Sak da “İlk etapta veli akademisi şeklinde eğitim seminerleri düzenleyerek bu hedeflere ulaşacağız. Özellikle Ruhr bölgesinde eğitim sisteminde artan eşitsizliğin önlenmesine yönelik çalışmalar yapacağız. Bu amaçla eğitim adaletsizliğine karşı koyabilmek için farklı kültürlerden, okullardan ve ilgili derneklerden oluşan yetkililerle birlikte bir eğitim ağı kurma hedefini önümüze koyduk.” şeklinde açıklama yaptı.
 
Güçlü bir kadro ile güçlü yarınlara sloganıyla işe başlayan yeni FÖTEV NRW yönetim kurulu üyeleri, velilerle birlikte öğrencilerin daha başarılı bir eğitim alması için yılmadan usanmadan çalışacağını belirtti.


Yönetim kurulu
13 kişilik yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor:
Eş başkanlar: Dr. Aysun Aydemir ve Dr. Ali Sak
Başkan yardımcıları: Ahmet Değirmenci, Bahattin Gemici, Meral Kahya, Milazim Koçtürk ve Necla Marangoz.
Genel sekreter          :Turgay Tahtabaş , 
 
Sayman                     :Ercan Gürer, 
 
Üyeler                       :Dilek Şen, Aygül Çamur, Leyla Çakmak ve Erdal Şenyürek.
 
Genel kurulda Halk Türküleri Sanatçısı ve Birlik Korosu Şefi Kazım Birlik türkülerini seslendirdi.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat