EC Boxing Kulüp Başkanı Erol Ceylan “Kimsenin spor hayatına engel olmak istemem.” dedi.

Spor 18 Ocak 2021 21:17
Videoyu Aç EC Boxing Kulüp Başkanı Erol Ceylan “Kimsenin spor hayatına engel olmak istemem.” dedi.
A
a

EC Boxing bünyesindeki sporcuların başka promotör (tanıtıcı) veya menajerlerle çalışabilmelerine olanak sağlamak için sözleşmelerini serbest bırakma kararı alan EC Boxing Kulüp Başkanı Erol Ceylan “Kimsenin spor hayatına engel olmak istemem.” dedi.

Bu yıl, 10’uncu yılını kutlayan Türk boks kulübü EC Boxing koronavirüs pandemisinin meydana getirdiği ekonomik kriz nedeniyle küçülme kararı aldı.
 
EC Boxingi kurulduğu günden itibaren dünya çapında 50 gala ve binin üzerinde maça imza attı. Dünya şampiyonlukları dâhil olmak üzere 50’nin üzerinde altın kemeri bünyesine kazandıran EC Boxing, alanında dünyanın önde gelen kuruluşları arasında gösteriliyor.
 
EC Boxing Kulüp Başkanı Erol Ceylan dört yıl üst üste Almanya’nın ve geçtiğimiz yıl da dünyanın en iyi promotörü (tanıtıcı) seçildi. Ceylan, pandeminin tüm dünyayı olduğu gibi kendilerini de olumsuz yönde etkilediğini vurguladı. Pandemi dolayısıyla bir yıldan beri dünya çapında, boks galalarının organize edilmediğini belirten Ceylan, kendilerinin de boks galası düzenleyemediklerini ifade etti.
 
Ceylan, kulüp bünyesinde dünya çapında başarılara imza atmış olan 25’in üzerinde sporcuları bulunduğuna değinerek “Ekip olarak elimizden gelen her şeyi yapmamıza rağmen sporcularımı ringlere çıkarmak için imkân bulamadık. Bu da sporcularımızın hem maddi olarak kazançlarını düşürüyor, hem de maç yapmadıkları için formdan düşmelerine neden oluyor. Kulübümüzle yapmış oldukları sözleşmeler de onların başka menajer veya promotör ile çalışmalarına engel oluyordu. Bu da aylardan beri beni üzüyordu. Bir karar aldık ve onların sözleşmelerini serbest bıraktık.” ifadelerini kullandı.
 
“Büyük kazanç getirecekler”
 
Sporcularının bugünden sonra istedikleri kulüp ile çalışabileceklerini dile getiren Ceylan,  “Kimsenin spor hayatına engel olmak istemem. Bizden ayrılan boksörlerin hepsi üst düzeyde boksör oldukları için her promotöre büyük kazanç getireceğinden eminim. O yüzden hiçbirinin açıkta kalacağına inanmıyorum. Tabii ki hepsiyle temasta kalıp kariyerlerini takip edeceğim. Her zaman onların yanında olup kendilerine destek olacağım.” diye konuştu. 
 
“Küçük ama dinamik bir kadro kuracağız”
 
EC Boxing olarak boks sporu organizasyonlarını gerçekleştireceklerini kaydeden Ceylan, gelecek vadeden genç sporcularla eskiden olduğu gibi yollarına devam edeceklerini söyledi.
Ceylan, “Eskisi kadar kalabalık bir kadromuz olmayacak. Küçük ama dinamik bir kadro kuracağız. Bize dünya şampiyonlukları getireceğine inandığımız boksörler yine kulübümüz bünyesinde mücadele etmeyi sürdürecek. Bu şekilde hem kendi aileme daha çok vakit ayırmış olacağım, hem de şirketlerimle ilgilenmek için fırsatlarım olacak.” şeklinde konuştu.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat