DÜNYA ŞAMPİYONU FIRAT ARSLAN’DAN BİR NAKAVT DAHA

Spor 19 Aralık 2022 20:42
Videoyu Aç DÜNYA ŞAMPİYONU FIRAT ARSLAN’DAN BİR NAKAVT DAHA
A
a

Dünya Şampiyonu Fırat Arslan, Eski Güney Amerika ve Brezilya Şampiyonu Jackson Dos Santos’la yaptığı karşılaşmayı nakavtla kazandı.

Dünya Şampiyonu Fırat Arslan, Eski Güney Amerika ve Brezilya Şampiyonu Jackson Dos Santos’u nakavt etti.
Fırat Arslan Boks Okulu’nda yapılan karşılaşmanın başında, Arslan, rakibini tartmak için hamleler yaptı. Karşılıklı yumrukların konuştuğu maç kıran kırana geçerken Arslan, indirdiği bir aparkat ile rakibini yere serdi, bu sırada hakem rakibe saymaya başladı. Ardından ayağa kalkan Santos karşısında hücumlarını sürdüren Arslan, verdiği arka arkaya güçlü darbelerle rakibini yere yığdı ve nakavt etti.
Karşılaşmaya katılan çok sayıda seyircinin tezahüratları arasında zaferi ilan edilen Fırat Arslan, bu sonuçla mayıs ayında planladığı dünya şampiyonluk maçına çıkmak için büyük bir avantaj elde etmiş oldu.

“Daha büyük maçlara hazırım”

Arslan, ekibiyle birlikte maçtan önce rakibini iyi analiz ettiklerini vurgulayarak “Kendimi daha büyük maçlara hazır hissediyorum.” dedi.

“Rakip tehlikeli bir boksördü”

Antrenör Ted Lackner rakibin güçlü yumruklara sahip olduğunu ifade ederek “Daha önce kazandığı 24 zaferinin 22’sini nakavtla sonlandırmış olan tehlikeli bir boksör olduğunu biliyorduk. Bu yüzden ona fazla açık vermeden, iyi savunma yaparak, aralardan yumruklar çıkarmamız gerekiyordu, bunu da boksörümüz çok iyi başardı. Fırat’ın özellikle ilk rauntta vurduğu sol kroşe ile rakibi öyle bir sarsıldı ki tüm oyun planı bozuldu.” ifadelerini kullandı.

“Gönül rahatlığıyla ringe çıkacağız”

Menajeri Denis Gemici Serrano ise “Bu sonuçla 20 Mayıs tarihinde yapmayı düşündüğümüz jübile maçımızda dünya şampiyonluğu için gönül rahatlığıyla ringe çıkabileceğiz. Bu yolda bizi destekleyen herkese çok teşekkür ediyoruz, özellikle sponsorlarımız büyük bir teşekkürü hak ediyor.” şeklinde konuştu.

“Bizim için imtihan oldu”

Basın Danışmanı Vedat Alyaz da sonuçlardan memnun olduklarını vurgulayarak “Böylesine güçlü bir rakip bizim için iyi bir imtihan odu. Fırat Arslan’ın potansiyelini de analiz etme imkânı bulduk. Bu sonuç ile dünyanın zirvesindeki bir isimle gönül rahatlığıyla ringe çıkabileceğimizi düşünüyoruz çünkü Fırat, muhteşem bir güç ve tecrübeye sahip olan bir sporcu bunu da ringlere en iyi şekilde yansıtıyor.” diye konuştu.
 

 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat