Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından “Hello Türkiye” kampanyası

Türkiye 13 Ocak 2022 21:35
Videoyu Aç Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından “Hello Türkiye” kampanyası
A
a

İletişim Başkanlığı, ülkenin ulusal ve uluslararası isminin “Türkiye” olarak kullanımını, uluslararası mecralarda daha etkin bir şekilde duyurmak amacıyla “Hello Türkiye” adlı bir kampanya başlattı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, ülkenin ulusal ve uluslararası isminin “Türkiye” olarak kullanılmasını, uluslararası mecralarda daha etkin bir şekilde duyurmak amacıyla “Hello Türkiye” adlı bir kampanya başlattı.
 
Türkiye markasını güçlendirme çalışmaları kapsamında hazırlanan tanıtım videosu, İletişim Başkanlığı sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.
 
Tanıtım videosunda Türkiye’nin farklı yerlerindeki yabancı turistlerin kendi telaffuzlarıyla  “Hello Türkiye” diyerek mesajlarını gönderdiği görüntüler yer aldı. 
 
Söz konusu video, global infuencerların  #helloTürkiye etiketleri ile sosyal medya paylaşımlarıyla bir çok ülkede etkileşime giriyor.
 
Kampanya ile sosyal medya üzerinden yabancıların ülkemiz adının farklı dillerdeki kullanımlarının önüne geçerek, “Türkiye” ibaresinin kullanımını amaçlıyor. Bu kapsamda İletişim Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren yurtdışı basın müşavirleri de kampanyanın duyurulması için çeşitli çalışmalar yapıyor.
 
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, Aralık ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla ülkemizin adının uluslararası mecralarda sadece “Türkiye” olarak kullanılmasına yönelik genelgenin yayımlandığını hatırlatarak, bu kararın söylem birliğinin sağlanması ve uluslararası arenada Türkiye markasının güçlendirilmesi hedefi doğrultusunda atılmış önemli bir adım olduğunu söyledi.
 
Altun, Türkiye’nin her alanda olduğu gibi dilde ve iletişimde de kendi benliğini ve kimliğini güçlendirdiğini vurguladı.
 
 
 “Türkiye markasını hep birlikte güçlendireceğiz”
 
Türkiye markasını güçlendirmek için bir Türkiye Marka Ofisi oluşturacaklarını bildiren Altun, bu ofisin Türkiye’nin küresel marka kimliği alanında çalışmalar yapacağını ve ülke imajı ile marka değerinin güçlendirilmesine katkı sağlayacağını ifade etti.
Söz konusu ofisin özel sektör ve kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte çalışacağına işaret eden Altun, “Tabii burada toplumumuzun her kesiminin hassasiyet göstermesi, destek vermesi çok önemli. Kamu kurumlarımızın, STK’larımızın, akademi dünyamızın, basınımızın çalışmalarında, yazışmalarında, faaliyetlerinde, gittikleri organizasyonlarda ülkemizin ismini “Türkiye” olarak kullanmaları ve telaffuz etmelerini bizim için çok önemli. Topyekün bir şekilde hareket ederek Türkiye markasını tüm dünyada daha da güçlendirebiliriz.” dedi.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat