CHP Hamburg'da Hulisi Işıtan dönemi

Hamburg 28 Kasım 2022 11:55
Videoyu Aç CHP Hamburg'da Hulisi Işıtan dönemi
A
a

CHP Hamburg başkanlığına Hulusi Işıtan seçildi.

CHP Hamburg ve Schleswig-Holstein Birliği (CHP HH ve SH Birliği) Olağan Genel Kurulu dün gerçekleştirildi.Saygı Duruşu’nun ardından başlayan Olağan Genel Kurul’da, divan heyeti başkanlığını Mesut Sipahi gerçekleştirirken Şenay Aydın ve Orhan Özgür de divan üyesi oldu.CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın da katıldığı Olağan Genel Kurul’da birliğin yeni tüzüğü tartışıldı. Tüzük, üyelerin çoğunluğu ile kabul edildi. Eski yönetim de oy çokluğu ile aklandı.


Daha sonra Olağan Genel Kurul’da yapılan seçimlerde, başkanlığa daha önce adaylığını koyan Fikret İşçi’nin eski yönetimi eleştirerek adaylıktan çekilmesiyle tek aday olarak seçime giren Hulisi Işıtan, 93 oyun 83’nü alarak yeni başkan oldu.
Işıltan seçimlerden sonra yaptığı konuşmada üyelere teşekkür ederek “CHP Hamburg Birliği olarak birlik ve berberlikle iktidara yürüyen partimize layık görev yapacağız.” ifadelerini kullandı.


Yeni yönetim
CHP HH ve SH Birliği yeni yönetimi şu isimlerden oluştu.
Erdoğan Bayram, Zeynep Arslan, Musa Özer, Celal Cengiz, Eyüp Dolaş, Taşkın Irmak, Lider Dalyan, Kenan İşlen, Hakan Demir, Filiz Özmen, Doğan Küsdül, Meral Çelik. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat