Boksta “dostluk maçı” tartışması

Spor 16 Kasım 2022 01:23
Videoyu Aç Boksta “dostluk maçı” tartışması
A
a

Kırgız Boksör Dilmurod Satybaldiev’in kulübüyle anlaşmazlık yaşayan EC Boksing Yönetim Kurulu Başkanı Erol Ceylan “Sporcumuzun hakkını yemek istediler fakat biz buna fırsat vermeyeceğiz.” dedi.

EC Boksing’in Yarı Ağır Siklet Sporcusu İgor Michalkin’in Kırgız Boksör Dilmurod Satybaldiev’le karşılaşması sonrasında bir kriz yaşandı.
 
Moskova’da hafta sonu gerçekleşen GSU Kemer Maçı’nda, Michalkin, Kırgız Boksör Dilmurod Satybaldiev’i mağlup etti.
 
Bu yenilgiyle dünya sıralamasındaki altıncılığı sarsılacak olan Satybaldiev’in ekibi, tüm dünyadaki boksörlerin kayıtlarını tutan Boxrec isimli kuruluşa karşılaşmanın bir dostluk maçı olduğunu ve bu nedenle puanlamanın geçersiz olmasını isteyerek işlem yaptırdı.

 
“Kemer maçı olduğunda anlaşmıştık”
 
Bu duruma itiraz eden EC Boksing Yönetim Kurulu Başkanı Erol Ceylan, karşılaşmadan önce rakip kulüple bir kemer maçı olduğu ve puanlamanın kayıtlara bu şekilde geçmesi gerektiği konusunda anlaştıklarını belirterek “Onlar, bu maçı kesin alırız gözüyle itiraz etmediler fakat karşılaşmayı biz kazanınca konuya farklı yaklaşarak sporcumuzun hakkını yemek istediler fakat biz buna fırsat vermeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat