Berlinale'den "Okul Tıraşı" filmine FIBRESCI ödülü

Magazin 6 Mart 2021 01:42
Videoyu Aç Berlinale'den "Okul Tıraşı" filmine FIBRESCI ödülü
A
a

Almanya'da düzenlenen 71. Berlin Film Festivali'nde (Berlinale), yönetmen Ferit Karahan'ın "Okul Tıraşı" filmi Uluslararası Film Eleştirmenleri Federasyonu (FIBRESCI) ödülüne layık görüldü.

Almanya'da düzenlenen 71. Berlin Film Festivali 'nde (Berlinale), yönetmen Ferit Karahan 'ın "Okul Tıraşı" filmi Uluslararası Film Eleştirmenleri Federasyonu (FIBRESCI) ödülüne layık görüldü.
Bu yıl yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle iki bölüm halinde düzenlenen 71. Berlinale'nin sektör temsilcilerine yönelik çevrim içi yapılan bölümü 1-5 Mart'ta gerçekleştirildi.
Bu arada Berlinale'nin basın ofisi, "Bağımsız jüri" tarafından verilen ödülleri de açıkladı.
Buna göre "Panorama" bölümünde gösterilen filmler arasında yarışan Ferit Karahan'ın "Okul Tıraşı", FIBRESCI ödülüne layık görüldü.
"Yarışma" bölümündeki filmler arasından Gürcü yönetmen Alexandre Koberidze'nin "Ras vkhedavt, rodesac cas vukurebt?", "Forum" bölümündeki filmler arasından Arjantinli Manaque La Blanca'nın "Ski" ve "Encounters" bölümünden İsviçreli yönetmenler Ramon Zürcher ve Silvan Zürcher'in "Das Maedchen und die Spinne" filmleri de FIBRESCI ödülü aldı.
Festivalde "Altın Ayı" ve "Gümüş Ayı" ödüllerinin sahipleri daha önce açıklanmıştı.
71. Berlinale'nin ikinci bölümü 9-20 Haziran'da yapılacak. Festivalin bu bölümü seyircilere açık olacak ve "Altın Ayı" ile "Gümüş Ayı" ödüllerinin verileceği tören de bu bölümde yer alacak.
 
 

 
1000
icon
Yasemin burcu tarumar 9 Mart 2021 11:15

Bu yarışmalara katılım nasıl oluyor? Biraz bilgi verir misiniz

0 0 Cevap Yaz
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat