Aşırı büyük göğüsler sağlık sorununa yol açıyor

SAĞLIK 25 Ocak 2023 14:33
Videoyu Aç Aşırı büyük göğüsler sağlık sorununa yol açıyor
A
a

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ömer Mutlu, meme küçültme operasyonlarının önemine dikkat çekerek aşırı büyük göğüslerin çeşitli sağlık sorunlarına neden olduğunu bildirdi.

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ömer Mutlu, aşırı büyük göğüslerin genellikle ciddi bel ağrıları ve omurga problemlerine sebep olduğunu söyledi.
Mutlu “Büyük göğüslerin altında genellikle pişikler oluşur hatta bu pişikler bazen açık yaralara dönüşebilir. Aşırı büyük göğüsler, psikolojik açıdan da kişiye sorunlar yaşatmaktadır.” şeklinde konuştu.
Meme küçültme operasyonları hakkında bilgi veren Mutlu, genellikle estetik kaygılarla yapılan meme küçültme ameliyatlarının sıcak yaz ayları gelmeden önce tercih edildiğini belirtti.

Göğüslerde sarkma


Meme küçültme ameliyatlarının en çok yapılma sebeplerinden birinin de göğüslerin sarkmasından kaynaklandığını hatırlatan Mutlu, yaşlanmaya bağlı hormonal nedenlerle meme dokusunda azalma olduğunu dile getirdi.
Mutlu “Bu da memenin içinin boşalmasına ve sarkmasına neden olur. Emziren annelerin göğüsleri de sarkmaya daha eğilimlidir. Ayrıca yerçekimi de sarkmaları da önemli bir etkendir. Bazı durumlarda ise sarkıklık çok erken yaşlarda başlar ve tamamen memeyi taşıyan bağların doğuştan zayıf olmasından kaynaklanır.” diye konuştu.
 
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat