Art Basel Miami’ye Sanatçı Avukat Dr. Temel Nal imzası

Almanya 20 Aralık 2021 21:38
Videoyu Aç Art Basel Miami’ye Sanatçı Avukat Dr. Temel Nal imzası
A
a

Uluslararası ödüllere hak kazanmış Sanatçı ve Avukat Dr. Temel Nal’ın eserleri “Art Basel Miami”de büyük bir beğeniyle karşılandı.

Sanatçı ve Bayern Eyaleti’nin ünlü avukatı Dr. Temel Nal’ın eserleri “Art Basel Miami”de yoğun ilgi gördü.  
Dr. Nal`ın eserleri, dünyanın en önemli sanat festivali sayılan, 30 Kasım-5 Aralık tarihleri arasında her yıl gerçekleşen Art Basel Miami’de, iki fuarda çeşitli galeriler tarafından sergilendi
Uluslararası ödüllere sahip Dr. Nal, festivale Paris’te bulunan l’Association des Artistes Contemporains de Turquie a Paris-ACT adlı derneğin kurucusu ve başkanı Nazan Aktan sanatçılar Ahmet Yeşil ve Nilüfer Yıldırım’la birlikte etkinliğe katıldı.
Orijinal bir teknik kullanıyor
Dr. Nal’ın eserleri fotoğrafı çekerken kullandığı tekniğin bir ürünü. Fotoğrafların meydana gelmesinde photoshop ya da benzer bilgisayar programları kullanılmıyor. Scope Context fuarına katılanlar arasında yer alan; İstanbul'da yaşayan Ünlü Artist Wilma Elles, Yazar Elif Kane Pisacane ve Palm Beach'teki Steidel Contemporary Galerisi’nin sahibi Maxwell Chapman da Dr.  Nal’ın eserlerinin hayranı olduğunu belirtti. Dr. Nal’ın BouDa I' isimli altı parçadan oluşan eseri Florida'daki Galerici Steidel Contemporary tarafından Amerika’da ocak ayında gösterilecek. Eserler ayrıca İstanbul'da ve Londra'da bulunan UniexPress Group`un yönetim kurulu başkanı ve Dr. Nal’ın eserlerinin koleksiyonercisi olan Gürkan Vural’ın İstanbul'daki ofisinde sergilenecek. Dr. Nal’ın Miami´deki katılımın ana sponsoru ise Münih’in önde gelen iş adamlarından Sami Memili ve Arcora Int. GmbH oldu.
20. defa düzenlenen Scope Miami sanat fuarında, Artistes Contemporains Turquie (stantG21) galerisinin hazırlayıp sunduğu proje, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü tarafından destekleniyor.
Altın Liste Ödülü
Artmarket dergisi tarafından Altın Liste Ödülü’yle 2019'un en ilginç ve gelecek vadeden uluslararası sanatçılarından biri seçilen Dr. Temel Nal’ın eserleri, beş yıldır dünya çapında galeri ve fuarlarda sergileniyor. Eserler son iki yılda Londra, Milano, Madrid, Paris, Monaco, Miami, Montreal, New York, Palm Beach, İstanbul ve Nice gibi şehirlerde izleyiciyle buluşuyor. Eserler, prestijli Miami Scope Fuarı’ndaki sergisiyle eş zamanlı olarak 30 Kasım ve 5 Aralık tarihleri arasında Amerikalı Galerisi Steidel Contemporary, Palm Beach ile Art Miami’nin yan kuruluşu olan Context Art Miami 2021’de de izleyicilere sunuldu. ART Basel Miami Sanat Haftası'nın bir parçası olan bu sanat fuarları, küresel sanat pazarların nabzını ölçen prestijli organizasyonlar çerçevesinde değerlendiriliyor.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat