AMASRA MADEN FACİASINDAN YARALI KURTULAN MADENCİ: “NORMAL PATLAMA SANDIK, ATEŞ TOPU GELDİ”

Türkiye 15 Ekim 2022 21:55
Videoyu Aç AMASRA MADEN FACİASINDAN YARALI KURTULAN MADENCİ: “NORMAL PATLAMA SANDIK, ATEŞ TOPU GELDİ”
A
a

Bartın Amasra’daki maden faciasından yaralı kurtulan madenci Kemal Berberoğlu, “Patlamayı lağım sesi sandık, normal bir patlama sandık. Sonradan bizi şey vurdu, ateş topu geldi. Sadece çocuğum aklıma geldi” dedi.


Bartın Amasra’daki maden faciasından yaralı kurtulan madenci Kemal Berberoğlu, “Patlamayı lağım sesi sandık, normal bir patlama sandık. Sonradan bizi şey vurdu, ateş topu geldi. Sadece çocuğum aklıma geldi” dedi.

Bartın Amasra’daki maden faciasından yaralı kurtulan 14 yıllık madenci Kemal Berberoğlu, patlamanın etkisi ile 25 metre sürüklendiğini aktardı, ancak sadece kolundan yaralandı. Berberoğlu, yaşadıklarını; tedavi gördüğü hastanede ANKA Haber Ajansı’na anlattı. Berberoğlu, şunları söyledi:

“Ben 300’deydim. 300’de çalışırken, 18.15’te bir patlama oldu. Sadece o patlamayı ve 20-25 metre sürüklendiğimi hatırlıyorum. Çamur topuna döndüm ben. Patlama beni 20-25 metre dışarıya doğru sürükledi. Su torbaları olduğu için bizi yakmadı. Ateşi, suya çevirdi. Bizi çamura çevirdi. Biz o an kalktık, maskemizi taktık. Tozun gittiği yere doğru yürüdük. Birkaç kişiyi gördüm. Öldüler. İki kişiyle çıktım. Üç kişiyiz zaten biz. Üç kişi çıktık, arkamızdakiler öldü.   

“ATEŞ TOPU GELDİ”

Patlamayı biz lağım sesi sandık, normal bir patlama sandık. Sonradan bizi şey vurdu, ateş topu geldi. O ateşle su barajı  patlayınca, bizi 20- 25 metre sürükledi. O arada ben omzumu vurmuşum zaten, nereye vurduğumu bilmiyorum.

(Arkadaşları) Onlar arkada kaldı, onlar öldü. Önümde iki tane arkadaşım vardı. Hatta birisi burada tedavi gördü. O da taburcu oldu. Üçümüz sağ salim çıktık.

“SADECE ÇOCUĞUM AKLIMA GELDİ”

O an hiçbir şey hissedemedim. Sadece çocuğum aklıma geldi. Başka hiçbir şey gelmedi. Göz gözü görmüyor, her taraf toz. Düşe kalka, düşe kalka çıktık.

Ben tekrar yardım amaçlı girdim ocağa. Saat 12-13 gibi beni kolum şişince, öyle geldim ben hastaneye. “   

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat