Almanya'dan vize sorununu çözmesini istedi

Almanya 3 Kasım 2022 01:30
Videoyu Aç Almanya'dan vize sorununu çözmesini istedi
A
a

Türk-Alman Kardeş Şehirler Birliği (DTSV) Başkanı Özcan Mutlu, Almanya'nın Türkiye'deki misyonlarında vizeyle ilgili sorunların bir an önce çözülmesini istedi.

Türk-Alman Kardeş Şehirler Birliği (DTSV) Başkanı Özcan Mutlu , Almanya'nın Türkiye'deki misyonlarında vizeyle ilgili sorunların bir an önce çözülmesini istedi.

Mutlu, Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock'a gönderdiği mektupta, son yıllarda vize müracaatlarında uzun prosedürler ve yüksek ret oranlarına dikkati çekerek, bu sorunların çözümü için konsolosluklardaki personel sayısının artırılması ve bürokratik işlemlerin hafifletilmesi gerektiğini vurguladı.

Mutlu, mektubunda, "Vize  sorununun çözümü için diğer AB ülkelerinde yaygın olan 5 yıllık Schengen vizesi verilmesi sorunları azaltacaktır." ifadelerini kullandı.

Vize işlemlerini kolaylaştırmanın Alman hükümetinin sorumluluğu olduğunu hatırlatan ve aynı zamanda Yeşiller Partisinden eski milletvekili olan Mutlu, arkadaşı Dışişleri Bakanı Baerbock'un bu sorunu çözeceğine inandığını dile getirdi.

Türkiye'den başvuranlara 5 yıla kadar uzun süreli vize verilmesine karşı çıkılacak bir durumun söz konusu olmadığını vurgulayan Mutlu, bu sayede vize müracaatlarının daha da azalarak, vize bölümlerinin işlem hacminin düşeceğini belirtti.

1000
icon
Mesut Yaşar 3 Kasım 2022 06:57

Yıllardır bu sorunu dile getiren şimşek olmamıştı.Alman vatandaşı olmasına rağmen bir çok insan Türkiye’den eşlerini getirmek için aylarca beklemek zorunda kalıyorlar.Yeni hükümetteki partiler bu sorunla alakalı bir çok vaatte bulunmalarına rağmen şu ana kadar elle tutulur bi icraatları olmadı. Umarım devamı gelir. Mesut Yaşar

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat