Almanya'da kuaför ve berber salonları yeniden açıldı

Almanya 1 Mart 2021 19:11
Videoyu Aç Almanya'da kuaför ve berber salonları yeniden açıldı
A
a

Almanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında 16 Aralık'ta hizmete kapatılan kuaför ve berber salonları yeniden müşterilerine kapılarını açtı.

Almanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında 16 Aralık 'ta hizmete kapatılan kuaför ve berber salonları yeniden müşterilerine kapılarını açtı.
Almanya Başbakanı Angela Merkel ve eyaletlerin başkanlarının iki hafta önce aldıkları karar doğrultusunda belirli kurallara riayet etmek şartıyla kuaför ve berber salonları bugün yeniden hizmete başladı.
 
Kuaförlerde bu nedenle yoğunluk yaşandığı gözlendi.
Köln 'de 20 yıldır kuaförlük yapan Filiz İlboğa, açılma kararını çok iyi karşıladıklarını belirterek, "2,5 ay kapalıydık. Zor zamandı. Çok yoğunuz şu an randevularımız dolu." dedi.
İlboğa, kapandıkları dönemden bu yana kendilerine söz verilen devlet yardımlarının hala ulaşmadığını vurgulayarak, "Ailemin desteğiyle ayakta kalabildim. Bugüne kadar bana ulaşan bir devlet yardımı olmadı. Birkaç arkadaşım dükkanlarını kapatmak zorunda kaldı. Bundan sonra ne kadar açık kalacağız, ne zaman kapanacağız diye endişeli bir bekleyişimiz de var." diye konuştu.
Kuaförlere gelenler önce hazırlanan kişisel bilgiler formunu doldurmak zorunda kalıyorlar.
Maske ve mesafe kuralına uymayanlar kuaförlere kabul edilmiyor.
 

 
1000
icon
Harbi dede 2 Mart 2021 13:13

Süper alman hükümeti caka atıyor dünya şu kadar bütçe ayırdık diye..kazın ayağı ucuz olmaz.

0 0 Cevap Yaz
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat