Alman devlet televizyonundaki Türk spikere linç kampanyası

Almanya 9 Mart 2021 21:55
Videoyu Aç Alman devlet televizyonundaki Türk spikere linç kampanyası
A
a

Alman devlet televizyonu ARD'de spikerlik yapan Türk asıllı Pınar Atalay, Tagesthemen (Gündem) adlı haber bülteninin açılışını Türkçe yapması aşırı sağcıların tepkisine neden oldu.

Alman devlet televizyonu ARD'de spikerlik yapan Türk asıllı Pınar Atalay, Tagesthemen (Gündem) adlı haber bülteninin açılışını Türkçe yapması aşırı sağcıların tepkisine neden oldu. Türk gurbetçiler ise spiker Atalay'a destek çıktı.
 
Almanya'da aşırı sağcıların Türklere yönelik başlattığı karalama kampanyasına bir yenisi daha eklendi.Alman devlet televizyonu ARD'de spikerlik yapan Türk asıllı Pınar Atalay, Tagesthemen (Gündem) adlı haber bülteninin açılışını Türkçe gerçekleştirdi. Haber bülteni açılışında Türkçe olarak, 'Tagesthemen programına hoş geldiniz. Bugün stüdyoda Pınar Atalay ve Maus" sözleriyle başlayan Atalay, aşırı sağcıların hedefi haline geldi. Canlı yayında Türkçe'yi hazmedemeyen aşırı sağcılar Atalay'a " Türkiye'ye git', 'Türkçe Almanya'ya ait değildir' sözleriyle linç kampanyası başlattı.
VERGİLERİNİ GERİ İSTEDİLER
Atalay'a tepki gösteren aşırı sağcılar sosyal medya hesabından yaptıkları paylaşımda, zorunlu olarak ödenen radyo ve televizyon vergilerini hükümet yetkililerinden geri talep etti. Atalay'a Türk gurbetçileri ve bir çok Alman vatandaştan destek mesajları yağdı.

 
 
1000
icon
Kime ne 10 Mart 2021 00:46

Iyide bir. Mantıklı düşünmek lazım, bizim ülkemizde bizim devlet kanalimizda biri çıkıp Türkçe değil de farklı bir dilde açılış yapsa biz de tepki gösteririz! Burda olaya tek tarafı bakmamak lazım bence. Bizim yaptirmicamiz ve istemediniz bir şeyi bizde başka bir ülkede yapmamalıyız. Bu demek değil ki ama gösterilen tepkileri onaylıyorum. Daha güzel ve farklı bir uyarı şeklinde tepki verile bilirdi...

1 0 Cevap Yaz
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat