Akasya Çiçeği” pazartesi günü raflarda

Türkiye 6 Ocak 2023 22:01
Videoyu Aç Akasya Çiçeği” pazartesi günü raflarda
A
a

Yazar İhsan Tarakçı'nın “Akasya Çiçeği” isimli romanı pazartesi günü raflardaki yerini alacak.

Elâzığ’ın sevilen simalarından Yazar İhsan Tarakçı'nın “Akasya Çiçeği” isimli romanı internet sitelerinde satışa sunuldu, pazartesi günü ise raflarda okuyucuyla buluşacak.

Hayatın ayak izlerinin bulunabileceği “Akasya Çiçeği”, okuruna ayı anda farklı iklimleri yaşatacak, okuyucunun elinden düşürmesi zor bir eser olacak.
 
Gizemli bir coğrafyada yaşayan aydınların, sıradan insanların derin, ironik, hüzünlü hikâyeleri yer alıyor “Akasya Çiçeği”nde. Esnafı, bürokratı, aydını, mahalle dayanışmasına tanık olunacak. Kitap, anlatının kaçınılmaz dağınıklığını yalınlığı arkasına alarak aşıyor, okura yeni bir alan açıyor. Tarakçı kitabında “Nisan yağmurunda, leylak ağaçlarının suya olan hasreti vuslata ererken erguvanlara nazire yapan muhteşem renkleri, tanıklık eden gözleri kıskanmaya davet ediyordu. Bu şehrin havası bambaşkaydı. Yağmurlar bir başka yağmakta, çiçekler daha bir çalımla açmaktaydı... Bazı değerlerin öylesine farkına varıyordu ki “normal insanların hiç de umursamadığı pek çok konuda, onun tavırlarıydı asıl üzerinde durulması ve ders alınması gereken… Cemil, Marcuse’un deyimiyle “anlamlıyı saçmaya, saçmayı anlamlıya” dönüştüren kayıp bir hikâyenin kabul edilmemiş öznesiydi. Belki de o, öznel hakikatin vücut bulmuş hâliydi…” cümleleriyle okuyucuyu iç dünyasıyla da buluşturuyor.
 
İhsan Tarakçı’nın paylaşımı
 
İhsan Tarakçı kitabına dair ilk paylaşımda şu ifadelere yer verdi:
 
“Akasya Çiçeği adlı Roman türü kitabım bugün itibariyle okuyucusuyla buluşmaya hazırdır. Bu eserin hayat bulmasında emekleri yadsınamaz kurumlara ve şahıslara teşekkür borcum var, belirtmek isterim. Öncelikle,  ALFA Basım Yayım Dağıtım San. ve Tic. Ltd. Şti 'ye,  Yayıncı ve Genel Yayın Yönetmeni: M. Faruk Bayrak'a, Genel Müdür, Vedat Bayrak'a, Koordinatör Çetin Şan'a, Koordinatör Vezir Bülent Sarıyer'e, Basın ve yayımcılık dünyasının saygın yayınevi Alfa Kitap ve yetkilileriyle diyaloğumu sağlayan ve süreci hassasiyetle takip eden şehrimize kendi hizmetleri alanında çıta yükselten, modern kitapçılık mağazacılığı açısından ülkemizin ilk 10 kitap mağazası arasında yer alan batı kitap ve kırtasiye mağazalarının sahibi Mustafa Batı ve Oğuzhan Batı kardeşlerime, eserin, kurgusundan, bölümlerin tasnifine ve teknik analizine kadar hemen hemen her konuda emeği olan Hakan Esen ağabeyime, gerek mesleki yaşantımda gerekse yazım hayatında örnek aldığım değerli büyüğüm, manevi babam Fazlı Köksal 'a,  Avukat Cem Bayındır kardeşime, Öykü yazarı değerli dostum Nazmi Bayri beyefendiye, Yeğenim Doç. Dr. Kadri Kulualp'a, Oğlum Dr. Mühendis Emin Tarakçı'ya, Romanı nihayete erdirmekte yıldığım zamanlarda motivesiyle ve desteğiyle her zaman yanımda olan eşim Ayşegül Tarakçı'ya içten teşekkürlerimi sunuyorum.”
 
Okuyucuyla buluşacak
 
Tarakçı paylaşımında “Akasya Çiçeği’, pazartesi gününden itibaren Batı Kitap ve Kırtasiye’nin tüm mağazalarında raflarda yerini alacaktır. Kitabı Elâzığ dışından tedarik etmek isteyenler internet aracılığıyla kitap sitelerinden ulaşabilir. Son olarak önümüzdeki günlerde kitabın lansmanı yapılacaktır. Bu süre zarfında kitabı okuyanlarla kitabın eleştirisini yüz yüze yapabilecek ve güzel bir imza etkinliği de organize edebileceğiz.” vurgusu da yaptı.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat