52. Uluslararası Antalya Film Festivali

Türkiye 29 Kasım 2015 22:16
Videoyu Aç  52. Uluslararası Antalya Film Festivali
A
a

"Türk sinemasının Oscar'ı" diye nitelendirilen, Avrupa ve Asya'nın en köklü film festivaline katılan sanatçılar, açılış galasında bir araya geldi - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel: - "Bundan sonra söz, sanat ve sanatçıların. Biz de heyecanla yarışmanın sonucunu bekliyoruz"

Bu yıl 52'ncisi düzenlenen "Uluslararası Antalya Film Festivali"nin açılışı dolayısıyla düzenlenen gala gecesinde yerli ve yabancı sanatçılar, salona kırmızı halıdan geçerek girdiler.
 
Antalya Büyükşehir Belediyesince düzenlenen ve ''Türk sinemasının Oscar'ı" olarak nitelendirilen festivalin açılış töreni, Cam Piramit'te gerçekleştirildi.
 
Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği festivalde, sanatçılar kırmızı halıda objektiflere poz verdir. Kırmızı halıda kızı Yağmur Ünal ile el ele yürüyen sanatçı Türkan Şoray, "Mutluyuz, hayırlı olsun" dedi.
 
Kırmızı halıda eşiyle yürüyen Büyükşehir Belediye Başkanı ve Festival Başkanı Menderes Türel de yurt dışından starların, sanatçıların kortejde gördüğü ilgiyi ifade ettiklerini söyledi.
 
Antalya'nın önemli organizasyonlara ev sahipliği yaptığını belirten Türel, "Bundan sonra söz, sanat ve sanatçıların. Biz de heyecanla yarışmanın sonucunu bekliyoruz" diye konuştu.
 
Sanatçı Şebnem Bozoklu da kendini iyi hissettiğini dile getirerek, çok uzun yıllardır hiç beğeni kaybetmeden sürüp giden bir festivale katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
Festivale dahil olmaktan da bir üyesi olmaktan da çok mutlu olduğunu anlatan Bozoklu, "Yeni jenerasyonda şahane kadın komedyenlerimiz var" diye konuştu.
 
Açılış galasında çok heyecanlı olduklarını, şahane konuklar olduğunu vurgulayan Bozoklu, "Film izlemek için yoğun bir hafta olacak. Bu hafta içinde çok fazla film izleyeceğim, sonu tabii ki değerlendirme kısmı. Bu sürenin saydığım her dönemiyle ilgili heyecanlı hissediyorum" dedi.
 
- "Ben umutluyum"
 
 Sinema sanatçısı Ayşen Gruda ise sinemanın, her şeyin geliştiğini belirterek, yavaş yavaş daha iyi öğrenildiği, eksikliklerin görüldüğünü söyledi. 
 
"Gergin günler yaşanıyor, festivalde barış mesajı verebilir mi" sorusu üzerine Gruda, "Düzelecek, diyalektik diye bir şey vardır, siyah beyaz gibi, ölüm yaşam gibi mutlaka düzelecek, iyi ve kötü, iyi olacak. Ben umutluyum" dedi.
 
Sinema sektörünün geliştiğini anlatan Gruda, yeni projelerinin olduğunu söyledi. 
 
Galaya film afişlerinden yapılan elbiseyle katılan sanatçı Yonca Evcimik de kıyafetini Marmara Üniversitesi'nden öğrencilerin hazırladığını anlattı.
 
Festivalin büyüyüp geliştiğini, dünya starlarının gelmesi için sıraya gireceğini belirten Evcimik, "Savaşmayalım lütfen artık' diye sürekli söylüyorum. Aslında niçin bütün bu savaşlar? Bugün varız, yarın yokuz. Birbirimizi severek yaşamaktan daha güzel ne var" diye konuştu.
 
Fransız sanatçı Catherine Deneuve, ünlü İngiliz aktör Jeremy Irons ve ABD'li sanatçı Kathleen Turner de kırmızı halıdan geçerek, basına poz verdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat