"Zil takıp oynayanlar inşallah, Allah'ın izniyle çok mutsuz olacaklar.”

Hamburg 14 Kasım 2021 21:53
Videoyu Aç "Zil takıp oynayanlar inşallah, Allah'ın izniyle çok mutsuz olacaklar.”
A
a

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç “Elde ettiğimiz bütün şampiyonluklar, büyük mücadeleler sonunda olmuş şampiyonluklardır. Fenerbahçe'nin başarıları, diğer camialara göre çok daha zor, çetrefilli olmuştur. Akıntılara, rüzgâra, fırtınalara karşı olmuştur ve tarih boyunca böyle olmuştur.” vurgusu yaptı.


Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Hamburg Fenerbahçe Derneğinin ev sahipliğinde Armada Düğün Salonu’nda yapılan “Vakt-i Fener Lansman” adlı projenin tanıtım gecesinde yaptığı konuşmada, şampiyonluğun diğer kulüpler için bir katsa Fenerbahçe Spor Kulübü için beş kat zor olduğuna dikkat çekti.
Koç "Elde ettiğimiz bütün şampiyonluklar, büyük mücadeleler sonunda olmuş şampiyonluklardır, bir tanesi hariç. Bu durum, Fenerbahçe'nin büyüklüğünden diye övünsek mi, bu nasıl bir haksızlık acaba diye kendi kendimize dövünsek mi? Bilmiyorum ama Fenerbahçe'nin başarıları, diğer camialara göre çok daha zor, çetrefilli olmuştur. Akıntılara, rüzgâra, fırtınalara karşı olmuştur ve tarih boyunca böyle olmuştur. Sadece sportif başarı için geçerli değil. Fenerbahçe, tarihi boyunca üç kez kapatılmaya çalışılmış ve her seferinde taraftarı sokaklara dökülmüş, kendi evladını sahipleniyormuş gibi bu kulübü sahiplenmiştir. En yakın örneği de 2011'de.” şeklinde konuştu.
Koç, öte yandan kendi kendine, kendi mensupları tarafından bu kadar aşağı çekilen başka bir camia olmadığını belirterek. “Bu da bize has bir şey. Bu da pek övünülecek bir şey değil. Diğer camialara baktığım zaman eski yöneticiler olsun, sporcu yorumcuları olsun, o camiaya mensup medya muhabirleri olsun hep kendi camialarını sahiplenirler hatta toz kondurmazlar hele federasyondaki mensupları. Mensup diyorum. Ne demek istiyorum? Biz federasyona kimseyi vermedik isim olarak ama teamül, bir kulüpten üçer, amatörlerden bir ismin verilmesi.  Federasyonun bir yapısı var. Bizim zamanımızda veya bizden önce de vardı. Ne hikmetse Fenerbahçe'ye en çok zarar veren federasyonlardaki Fenerbahçeliler olmuştur. Bunu başka kulüplerde göremezsiniz. Yanına bile yaklaşamazlar.” vurgusu yaptı.
“Kâğıt üzerinde en kuvvetli kadroya sahibiz”
Hiç abartmadan, sizin gönlünüzü hoş tutmak için değil, inandığımız bir şey olarak söylüyorum: Kâğıt üzerinde takımımız, bugün bizce Türkiye Ligi'nin en kuvvetli kadrosuna sahip ama daha lig başlamadan aşağı çekilmeye başladık.” ifadelerini kullanan Koç, son iki sezonda olduğu gibi bu sezona da çok güzel başladıklarını ifade ederek 7.hafta itibarıyla lider olduklarını anımsattı. O dönem, “Bundan sonraki dört hafta için en kötü tabloyu çiz.” denilse akıllarının ucundan geçmeyecek şeyler olduğuna değinen Koç, “Üç galibiyet aldık, dokuz puan kazandık, sıfır gol yedik. 4. Hafta, İstanbul'da Sivasspor ile berabere kaldık, daha o gün protestolar başladı. Bu, siz de biliyorsunuz ki futbolun olağan akışına aykırı bir durum. Bu hareketlenmelerin geleceğini zaten biliyorduk. Önemli değil. Önemli olan bizim kazanmamız. Fenerbahçe'nin kazanması. Üç puanlar her şeyin üzerindedir. Diğerleriyle biz uğraşırız. Sizden tek ricam, biz inanıyoruz, sizler de inanmaya devam edin. Göreceksiniz, her puan kaybında, her maç kaybında, her olumsuz durumda ortaya çıkan, sosyal medyada aktif olan, her olumsuz maç sonunda zil takıp oynayanlar inşallah, Allah'ın izniyle çok mutsuz olacaklar.” diye konuştu.
“Bu, böyle gitmeyecek”
Kendisinin, arkadaşlarının ve Fenerbahçe’ye gönül verenlerin samimi çabaları, çalışmaları, gayretleri ve niyetleri ile bu durumun gerçekleşeceğini kaydeden Koç şöyle konuştu: “İnsanı hep niyetiyle ölçerim, sadece “İyi futbolcu mu?” diye bakmam, “İyi insan mı?” diye de bakarım. Çocuklarıma tek öğrettiğim şey, iyi insan olmaktır. Bunun bir karşılığı olacak. Bu, böyle gitmeyecek. Yaşadığımız bu talihsizlikler, bizim de beceriksizliklerimiz var tabii ama bu böyle gitmeyecek, bir yerde bu dönecek. Onun için inanmaya, desteklemeye, biz olalım olmayalım, Fenerbahçe'yi bir dakika dahi yalnız bırakmamaya lütfen öncelik verin, azami gayret gösterin. Sizden tek ricam bu.
“Taraftar elini taşın altına koymalı”
Koç, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün başarı sağlayabilmesi için diğer kulüplere nazaran en çok kenetlenmeye, birlik ve beraberliğe, taraftarının elini taşını altına koyması gereken kulübü olduğunun da altını çizdi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat