“Yeni düzenleme ile yabancı dairelerinde yaşanan sıkıntılar giderilecek”

Hamburg 25 Eylül 2022 15:43
Videoyu Aç “Yeni düzenleme ile yabancı dairelerinde yaşanan sıkıntılar giderilecek”
A
a

Milletvekili Barış Öneş: “Yabancılar dairelerinin mesai saatleri nüfus idareleriyle eşitlendi, personel sayısı artırıldı, dijital randevu sistemi geliştirildi ve kolaylaştırıldı. Şimdi yeni düzenleme ile yabancılar dairelerinde yaşanan sıkıntılar giderilecek.”


Hamburg Eyalet Parlamentosu Sosyal Demokrat Parti (SPD) Milletvekili Barış Öneş, bürokrasiyi azaltmak ve özellikle ilçe ve semt nüfus idareleri ve yabancılar dairelerindeki işlem sürelerini hızlandırmak için müşteri hizmetleri merkezinde yeni düzenlemeye gidildiğini açıkladı.
 
Öneş, “Hamburg Service” adı altındaki yeni düzenleme ile nüfus idarelerinin ve yabancılar dairelerinin mesai saatlerinin birleştirilerek daha verimli hizmetin mümkün kılındığına dikkat çekti.
 
“Müşteri hizmet merkezleri iyi çalışıyor”
 
Hamburg’da yaşayan yabancıların çeşitli işlemlerini yaptırmak için başvurduğu yabancılar dairelerindeki uzun bekleme ve işlem sürelerinin sıkıntıya neden olduğuna değinen Öneş, yeni düzenleme ile belirgin bir rahatlama sağlanacağını kaydetti. Öneş “Bunun için yabancılar dairelerinin mesai saatleri nüfus idareleriyle eşitlendi, personel sayısı artırıldı, dijital randevu sistemi geliştirildi ve kolaylaştırıldı. Müşteri hizmet merkezleri iyi çalışmakta ve insanlar memnun ama ne yazık ki şimdiye kadar yabancılar dairelerinde, işlemlerin çok uzun sürdüğünü de duyuyor ve görüyoruz. Şimdi yeni düzenleme ile yabancılar dairelerinde yaşanan sıkıntılar giderilecek.” diye konuştu.
 
Pilot projede başarı
 
Yeni düzenlemenin geçen yıl SPD ve Yeşiller tarafından sunulan ve kabul edilen ortak önerge çerçevesinde yapıldığını kaydeden Öneş, yeni düzenleme uygulamaya konmadan önce pilot proje bazında denendiğini ve çok iyi sonuçlar elde edilmesi üzerine, genel uygulamaya dönüştürüldüğünü belirtti.
 
Dil seçenekleri
 
Yeni düzenlemeye göre Hamburg’da yaşayan yabancılar, yeni oluşturulan www.aufenthaltserlaubnis.hamburg.de internet sayfası üzerinden işlem yaptırmak için randevu alabilecek. Sayfada Almancanın yanı sıra İngilizce dil seçeneği de bulunuyor.
 
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat