“Vicdanları sızlatan gelişmeler, derneğimizin kuruluş amacıyla bağdaşmıyor”

Spor 5 Ocak 2023 20:53
Videoyu Aç “Vicdanları sızlatan gelişmeler, derneğimizin kuruluş amacıyla bağdaşmıyor”
A
a

Hamburg Beşiktaşlılar Birliği Kurucu Başkanı Musa Özer: “Son dönemde yaşanan vicdanları sızlatan söz konusu olumsuz gelişmeler, bizim kurduğumuz, centilmenlik, hoşgörü, sevgi ve saygı geleneğine sahip olan spor derneğimizin kuruluş amacıyla bağdaşmamaktadır.”

Musa Özer, bir basın açıklaması yaparak kurucusu olduğu Hamburg Beşiktaşlılar Birliği’nin üyeliğinden istifa etme gerekçelerini ifade etti.
Özer yaptığı açıklamada “Kurucu başkanı olduğum, büyük emekler ve katkılar vererek kurduğumuz Hamburg Beşiktaşlılar Birliği’nden, yaşanan son üzücü gelişmelerden sonra her türlü bağımı kopardığımı kesin bir dille buradan duyurmayı zorunlu bir görev ve sorumluluk görmekteyim. Son dönemde yaşanan vicdanları sızlatan söz konusu olumsuz gelişmeler, bizim kurduğumuz, centilmenlik, hoşgörü, sevgi ve saygı geleneğine sahip olan spor derneğimizin kuruluş amacıyla bağdaşmamaktadır.” ifadelerini kullandı.
Özer açıklamasında “18.12.2022 tarihinde Altona'da bulunan Hamburg ve Çevresi Türk Toplumu (TGH) salonunda yapılan seçimli Hamburg Beşiktaşlılar Birliği Genel Kurulu’nda, yine derneğin kuruluşundan itibaren benimle birlikte yer almış, başkan yardımcılığı ve saymanlık gibi görevlerde bulunmuş olan Bülent İreçge arkadaşımla birlikte toplantı günü zorba bir davranışla salonun içerisine alınmadık. Derneğin kurucu başkanı olarak şeffaf ve demokratik olması gereken bir genel kurula alınmamam ve toplantıda yaşanan birtakım olumsuzluklardan dolayı gelinen bu aşamada, yine derneğin kuruluşundan itibaren benimle birlikte büyük emek ve sorumluluklar vererek derneğin bugünlere gelmesinde katkı sunmuş, yöneticilik yapmış üye arkadaşlar da aynı doğrultuda karar vererek benimle dayanışma içerisinde şu andaki yönetimle her türlü bağlarını koparıyor.” vurgusu yaptı.

“Sağlıklı bir oluşuma gideceğiz”

Özer, yaşanan olumsuzluklardan dolayı derneğin geldiği üzücü durumun kendisini ve arkadaşlarını derinden etkileyerek mevcut yönetimdeki anlayışla her türlü açıdan yollarını ayırma noktasına getirdiğine değinerek şunları vurguladı: “Bizim şu aşamada kendimizi ifade edebileceğimiz, bu olumsuzlukları dile getirip, değiştirip olumluya dönüştürebileceğimiz imkân ve olanakların bu yapı içerisinde mümkün olmadığına tanık olmaktayız. Bu noktada, bize yarar getirmeyecek olumsuz bir şekilde bizleri etkileyecek bir tartışma sürecine girmemeye karar verdik. Gözümüz gibi koruyup kolladığımız Beşiktaş Jimnastik Spor Kulübü’müzün de zarar görmemesi için istifa ederek yeniden sağlıklı bir oluşuma gitmeyi doğru bulduk. Biz tarihi bir çınar ağacı gibi 120 yıllık bir centilmenlik geleneğine sahip bir takımın taraftarları olarak kendi küllerimizden tekrar güçlü ve demokratik bir şekilde ortaya çıkacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu aşk burada bitmez diyerek Beşiktaş'a duyduğumuz tutku, sevda ve aşk ile yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz.”

Unutulmayan etkinlikler

Özer başta Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün 100 kuruluş yılı ve şampiyonluğu nedeniyle Elysee Hotel'de gerçekleştirdikleri müthiş, dillere destan, muhteşem 100. Kuruluş Yılı ve Şampiyonluk  Balosu“ etkinliğinin üzerinden yıllar geçse de pozitif olarak konuşulduğuna işaret ederek “Yine son derece saygın, kutsal bir görev yerine getiren Hamburg Türk Basın Emekçileri için “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü“ ile ilgili bizlerin başlattığı geleneksel sohbet kahvaltıları, uzun yıllar tarafımızdan devam ettirilmiş olup 2010 yılında basın birliği derneği kurulduktan sonra dernek tarafından üstlenilmiştir. Aynı Elysee Hotelde 2009 da çifte Kupa Şampiyonluk ve Türkiye Kupası Kutlamalarımız da Son Hafızalarda kalanıdır.” sözlerini sarfetti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat