“Uzlaşmanın ve iyiliğe inancın harika bir örneğiydi”

Almanya 5 Kasım 2022 21:27
Videoyu Aç “Uzlaşmanın ve iyiliğe inancın harika bir örneğiydi”
A
a

Milletvekili Nezahat Baradari: “Mevlüde Genç'i çok özleyeceğiz. Uzlaşmanın ve insanlarda iyiliğe olan inancın harika bir örneğiydi. Mevlüde Genç'in mirası ırkçılığa ve aşırı sağa karşı yürüttüğümüz mücadelemizde yaşayacak ve bizlere güç verecek.” dedi.

Olpe ve Märkischer Kreis I Federal Meclis Milletvekili Nezahat Baradari, Solingen Kahramanı olarak bilinen Mevlüde Genç’in ölümü üzerine bir basın açıklaması yaptı.
Baradari açıklamasında "Mevlüde Genç'i çok özleyeceğiz. Uzlaşmanın ve insanlarda iyiliğe olan inancın harika bir örneğiydi. Mevlüde Genç'in mirası ırkçılığa ve aşırı sağa karşı yürüttüğümüz mücadelemizde yaşayacak ve bizlere güç verecek. Bize örnek olmaya devam edecek. Acılı kaybına rağmen, barış ve uzlaşma için savaşmaktan asla vazgeçmedi. Nefret yerine uzlaşmayı öne çıkardı hep." ifadelerini kullandı.

Mevlüde Genç Madalyası

Aşırı sağcı kundaklamadan kurtulan Mevlüde Genç’in her daim uzlaşma çağrısında bulunduğunu ve saygılı bir şekilde bir arada yaşamayı savunduğunu belirten Baradari “1996 yılında, kendisine Federal Liyakat Madalyası verildi. 2019'dan beri onu anmak ve kendisi gibi uzlaşma ve hoşgörüye bağlı olanları onurlandırmak için Mevlüde Genç Madalyası veriliyor.” diye konuştu.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat