“Türkiye sorumlu turizmin başarılı bir örneğini sundu”

Hamburg 9 Mayıs 2021 15:07
Videoyu Aç “Türkiye sorumlu turizmin başarılı bir örneğini sundu”
A
a

Bentour Almanya Genel Müdürü Songül Göktaş-Rosati “Türkiye geçen yıl, sorumlu turizmin gerçekleşebileceğini başarılı bir şekilde uluslararası kamuoyuna göstermeyi başardı.” dedi.

Modern yaşam biçiminin değişmez unsurlarından olan yaz tatilleri başlıyor.
 
Almanya’da vaka sayılarının azalması, halkın yüzde 30’unun en az bir doz aşılanması ve kısıtlama tedbirlerinin de teker teker kaldırılmasıyla birlikte tatil planları hızlandı.
 
Güvenli ve cazip bir tatil yapmanın sırlarından birisi de tur operatörlerinin doğru ve özenli seçilmesi. Bentour Reisen, cazip tatil ülkeleri arasında yer alan Türkiye’ye de organizasyon düzenleyen kuruluşlardan biri.
 
Bentour Almanya Genel Müdürü Songül Göktaş-Rosati, Almanya Dışişleri Bakanı Maas’ın Almanya ve Türkiye hükümetlerinin, yazın mümkün olduğu kadar fazla ve güvenli bir tatilin sağlanması için yoğun bir iş birliği içerisinde olduklarını açıklamasını anımsatarak 
“Bu açıklama, son derece olumlu bir etki yaratacak. Rezervasyon girişlerinin birden artmasına sebep olacak.” dedi.

“İzlenen aşı stratejisi etken oldu”
 
Göktaş-Rosati, yakın geçmişte “traffics” sisteminin trend analizlerinin Türkiye’ye olan taleplerin ilk sırada yer aldığını gösterdiğine işaret ederek “Geçen yıl Türkiye, sorumlu turizmin gerçekleşebileceğini başarılı bir şekilde uluslararası kamuoyuna göstermeyi başardı. Ayrıca PCR test uygulamaları, Safe Tourism konsepti ve bu yıl izlenen aşı stratejisi, yoğun taleplere neden olan temel olgulardır.” şeklinde değerlendirmede bulundu.
 
Seyahat acente partnerlerinin gelip güvenli tatili sağlayan konseptleri incelemelerinin ve Safe Tourism’i yaşamalarının son derece önemli olduğunun altını çizen Göktaş-Rosati açıklamasını şöyle sürdürdü: “Quality Trip adı altında gerçekleştirdiğimiz gezilerimiz ile ürünler hakkında geniş çaplı ve paha biçilmez bir eğitim imkânı sağlıyoruz. Mevcut rezervasyon sayıları, Bentour Reisen’in beklentilerini karşıladığını gösteriyor. Türkiye’ye olan talepler, olumlu rezervasyon trendi ile paralel olarak yükseliş gösteriyor. Yüksek sezon olarak tabir ettiğimiz, en çok rağbet gören tatil dönemlerinde henüz müsaitlik olsa da yakın bir zamanda, taleplerin piyasadaki arza üstünlük sağlayacağı aşikâr.”

Tanıtım gezileri öne çıkıyor
 
Bentour Reisen planlamalarında, seyahat acente partnerlerin katılımı ile gerçekleşecek Quality Trip adı altında info gezilerine de yer veriyor. Geçen yıl, tanıtım gezileri başlatan Bentour, bu yıl da önümüzdeki haftalarda, çeşitli başlıklar altında seyahat acente partnerlerini Türkiye’de ağırlayacak.


Bentour Reisen stajyer seyahat acenta çalışanlarının katılım sağlayacağı, aile otelleri konulu ve odağı Antalya/Lara otelleri olan info gezilerinin ayrıntılarını kamuoyuyla paylaşacak. 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat