“Türk iş adamları Berlin’de çok önemli bir yere sahiptir”

Almanya 12 Mayıs 2022 00:19
Videoyu Aç “Türk iş adamları Berlin’de çok önemli bir yere sahiptir”
A
a

T.C. Berlin Başkonsolosu Rıfkı Olgun Yücekök “Berlin’de Türk iş adamları çok önemli bir yere sahiptir. Türk işverenler olmadan şehirde tüm faaliyetlerin eksiksiz yürümesi düşünülemez.” dedi.

Avrupalı İş Adamları (EUBA) Doğu Almanya, geleneksel bayramlaşma programı gerçekleştirdi.
EUBA üyeleri, T.C. Berlin Büyükelçilik ile başkonsolosluk mensupları, STK başkan ve yöneticileri, basın mensuplarının katılımı ile gerçekleştirilen programda konuşma yapan T.C. Berlin Başkonsolosu Rıfkı Olgun Yücekök, Türk iş adamlarının pandemiyi tüm zorluklara rağmen aştığını, bu dönemde başta EUBA olmak üzere tüm sivil toplum kuruluşlarının onların yanında olduğunu, Alman hükümetinin de gerekli desteği sağladığını vurguladı. Yücekök “Berlin’de Türk iş adamları çok önemli bir yere sahiptir, dörtte birinin göçmen kökenli olduğu bu şehirde, Türk işverenler olmadan şehirde tüm faaliyetlerin eksiksiz yürümesi düşünülemez.” şeklinde konuştu.

“Birlik ve beraberliğimiz devam etsin”
EUBA Doğu Almanya Başkanı Halil Kaya da yaptığı konuşmada, “Pandemi sürecinde gerçekleştiremediğimiz iftar ve bayramlaşma programları, bu günlerin kıymetini daha iyi anlamamıza vesile oldu. Güzel bir Ramazan ayı geçirdik, alınan önlemlerden dolayı iki yıldır bir araya gelemiyorduk, birbirimizi çok özlemiştik. Bu geçen iki yılı, bunların kıymetini bilmek adına yaşamış olduk ve hamdolsun tekrar özlenen günlerimize kavuştuk. Yüce Allah birlik ve beraberliğimizi devam ettirsin.” ifadelerini kullandı.

“Polonya yeni olanaklar sunuyor”
EUBA Doğu Almanya Genel Sekreteri sayın Muzaffer Türk ise pandemi sürecinde EUBA Doğu Almanya’nın işverenler ile olan süreç yönetimini anlattı. Türk, Almanya ve Avrupa ‘da EUBA derneklerinin tüm işverenlerin hizmetinde olduğunu vurgulayarak, Ramazan ayından önce kuruluş genel kurulunu gerçekleştirdiğini aktardı. EUBA Polonya müjdesini veren Türk, Berlin’in Polonya’ya yakınlığı nedeniyle ortak projeler gerçekleştirmek arzusunda olduklarını belirtti. Türk, Polonya’nın gelişmeye açık bir ekonomiye sahip olmasıyla yeni fırsatlar oluşacağına inandığını kaydetti.
Bayramlaşma programına Varşova’dan katılan EUBA Polonya Genel Sekreteri ve EN-ER Group CEO’su  Erhan Ayaz ise Almanya ile Polonya arasında Türk iş adamlarının yapacağı ticarette yanlarında olacaklarını dile getirdi. Ayaz “Polonya yeniliklere açık inovatif yatırımlar yapılacak bir Pazar.” ifadesini kullandı.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat