“Turistik bölgelere seyahat etmek mümkün”

Türkiye 16 Ağustos 2021 21:51
Videoyu Aç “Turistik bölgelere seyahat etmek mümkün”
A
a

Bentour Reisen CEO’su Deniz Uğur “Turistik bölgelere seyahat etmek, herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirme şartıyla her koşulda mümkün.” dedi.

Robert Koch Enstitüsü’nün Türkiye‘yi yüksek riskli ülke kategorisinde açıklaması üzerine Almanya’dan Türkiye’ye seyahat edecek vatandaşlar için Bentour Reisen CEO'su Deniz Uğur bir açıklama yaptı.
Türkiye için düzenlemenin yarın gece yürürlüğe gireceğini anımsatan Uğur” Turistik bölgelere seyahat etmek, herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirme şartıyla her koşulda mümkün.” vurgusu yaptı.   
“Tatil bölgelerinde yeni vaka yok”
Türkiye genelinde vaka değerleri arasında büyük farklılıklar olduğuna değinen Uğur,  “Turistik bölgeler, genellikle 100 bin kişi başına 100 vaka dolayında. Bu değerler, ülke çapında ortalamanın oldukça altındadır. En yüksek vaka sayısı yoğunlukla Türkiye’nin İç Anadolu bölgesindedir. Maalesef oradaki aşılama oranı şu anda hâlâ oldukça düşük." şeklinde konuştu.
Türkiye hükümetinin Mayıs’ta birkaç hafta içinde neredeyse tüm turizm çalışanlarına aşı uyguladığını anımsatan Uğur “Bu yüksek aşılanma oranı, şimdi yeni vaka sayılarına yansıyor. Şu anda tatil bölgelerinde neredeyse hiç yeni vaka yok.” dedi.

Aşılanan kişiler avantajlı

Aşılanan veya hastalığı atlatarak bağışıklık kazanan yolcular için yüksek riskli kategorisinin hiçbir şeyi değiştirmeyeceğinin altını çizen Uğur “Almanya'ya aşılanmamış ve Covid-19 geçirip iyileştiklerine dair kanıt sunamayan yolcular, Türkiye dönüşü 10 günlük karantinaya girecek. Koronavirüs testi yapıldığında karantina süresi beş günlük olarak sınırlandırılacak. 12 yaşın altındaki çocuklar için beş günlük karantina geçerli olacak.” ifadelerini kullandı.  

Değişiklik ve iptal hakkı

Bentour Almanya Genel Müdürü Songül Göktaş Rosati ise “Misafirlerimizin birçoğunun, olası tüm kısıtlamalara rağmen tatile gitmek istediğini daha önceki deneyimlerimizden biliyoruz. Bu nedenle tüm tatil paketlerimizi planlandığımız gibi gerçekleştiriyoruz. Ağustos ayında tatilleri gerçekleşecek ve bu yeni uygulamadan etkilenen misafirlerimiz, her koşulda ücretsiz rezervasyon değişikliği yapabilir veya iptal edebilir." şeklinde bilgi verdi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat