“Tüm göçmen seçmenleri, oylarını kullanmaya çağırıyoruz”

Almanya 22 Eylül 2021 21:29
Videoyu Aç “Tüm göçmen seçmenleri, oylarını kullanmaya çağırıyoruz”
A
a

Schleswig-Holstein Türk Toplumu, 26 Eylül Pazar günü yapılacak Almanya Federal Seçimleri için tüm göçmen seçmenleri oy kullanmaya davet eti.

Schleswig-Holstein Türk Toplumu tarafından 26 Eylül Pazar günü yapılacak Almanya Federal Seçimleri’ne katılım çağrısı yapıldı.
“Oylarımızla demokrasiyi güçlendirelim. Seçim hakkı, insanlık hakkıdır!” sloganıyla yapılan çağrıda “Sadece Alman vatandaşı olanlar bu seçimlerde oy kullanma hakkına sahiptir. Vatandaşlar, 26 Eylül Pazar günü 08.00 ila 18.00 saatleri arasında geçerli bir kimlikle bağlı bulundukları bölgenin seçim sandıklarında oylarını kullanabilecek. Oy kullanma hakkı olan tüm göçmen seçmenleri, sandık başına giderek oylarını kullanmaya çağırıyoruz.” denildi. 
“Demokrasinin güçlenmesine katkıda bulunun”
Seçimlere katılmanın göçmenlerin bir yandan aktif siyasete katılması, diğer yandan seçme haklarını kullanarak demokrasinin güçlenmesine katkıda bulunması, yaşadıkları toplumda bir güç olarak varlıklarının görülebilmesi için önemli bir mesaj olduğunun altı çizilirken aksi hâlde aşırı sağcı partilerin güçleneceği belirtildi.
Çağrıda “Göçmen olarak kullanacağınız her bir oy, sesinizin daha net duyulmasını sağlayacaktır. İçinde yaşadığımız, çocuklarımızı yetiştirdiğimiz, vatan olarak benimsediğimiz bu ülkede oylarınızı; demokratik katılımı ve herkesin eşit haklarla yaşamasını isteyen,  ırkçılığa ve yabancı düşmanlığına karşı kesin tavır belirleyen, eğitimde şans eşitliği için çaba sarfeden, yoksulluğa karşı mücadele eden, sosyal adaleti savunan, Alman vatandaşlığına geçişi kolaylaştırmayı öngören, göçmenlere yerel seçimlerde oy kullanma hakkı verilmesini programına alan partiler ve adaylardan yana kullanınız. Seçimlerin sükûnet ve huzur içinde, büyük bir katılımla geçmesi en içten dileğimizdir.” vurgusu yapıldı.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat