“Toplumda uyum için çalışmak istiyoruz”

Hamburg 21 Eylül 2021 23:43
Videoyu Aç  “Toplumda uyum için çalışmak istiyoruz”
A
a

Hamburg Eyalet Parlamentosu Milletvekili Barış Öneş, Annkathrin Kammeyer ile birlikte SPD-Billstedt Teşkilatı’na eş başkan olarak seçildi. Öneş, “Teşkilatımızda daha fazla fırsat eşitliği, katılım, ırkçılık karşıtlığı ve toplumda uyum için çalışmak istiyoruz.” dedi.

SPD-Billstedt Teşkilatı, tarihinde ilk kez yönetimine eş başkan seçti. Annkathrin Kammeyer ve Barış Öneş, üyelerin oylarının yüzde 90,5'ini alarak SPD-Billstedt Teşkilat Eş Başkanları seçildi.
Öneş konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, SPD Billstedt’in göçmen geçmişine sahip ilk teşkilat başkanı seçilmenin kendisi için onur verici olduğunu belirterek üyelere desteklerinden ötürü teşekkür etti. Öneş “Teşkilatımızda çok kültürlü ekibimizle daha fazla fırsat eşitliği, katılım, ırkçılık karşıtlığı ve toplumda uyum için çalışmak istiyoruz. Güç birliği oluşturarak insanların ödenebilir konutlarda oturabilmeleri, çocuklarımızın okullarda potansiyellerinin geliştirilmesi, semtimizde tıbbi bakımın güvence altına alınması ve bölgemizde dayanışmanın artması konularında çalışmalar yapmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı. 
“SPD, modern bir büyükşehir partisidir”
İlk kez 2011 yılında “meclisin en genç milletvekili” olarak Hamburg Eyalet Parlamentosu’na seçilen, 23 Şubat 2020 Hamburg Eyalet Parlamentosu seçimlerinde Billstedt bölgesinden milletvekili olan Annkathrin Kammeyer ise “SPD, modern bir büyükşehir partisidir. SPD-Billstedt Yönetim Kurulu da bunu yansıtmaktadır. Çok yönlü ve farklı nesilleri içeren ekibimizle birlikte yapacağımız yararlı çalışmaları dört gözle bekliyorum.” vurgusu yaptı.
Öneş, Hamburg’da en fazla kişisel oy alan milletvekili oldu
Mümmelmannsberg, Öjendorf, Kirchsteinbek ve Schiffbek alt bölgeleriyle birlikte Hamburg’un doğusundaki en büyük ilçe olan Billstedt’te Sosyal Demokrat Parti (SPD) İlçe Teşkilatı’nda eş başkan olan Öneş, 23 Şubat 2020 Hamburg Eyalet Parlamentosu seçimlerinde Hamburg genelinde en fazla kişisel oy almasıyla dikkatleri üzerine çekti. Öneş o tarihten itibaren Billstedt’teki milletvekili bürosunda farklı etnik kökenlerden çok yönlü bir ekiple birlikte hizmet verdi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat