“Teknik donanımız ve cerrahi tecrübemizin uluslararası seviyede”

Türkiye 30 Aralık 2022 23:03
Videoyu Aç “Teknik donanımız ve cerrahi tecrübemizin uluslararası seviyede”
A
a

Prof. Dr. Nur Acar Göçgil: “Ülkemizde hem teknik donanım ve yeni teknolojiyi kullanma hem de zor olgularda cerrahi tecrübemizin uluslararası seviyede olduğunu gururla vurgulamak isterim.”

AfroAsya Oftalmoloji Konseyi (AACO), 7-11 Aralık tarihlerinde Pakistan’ın Lahor kentinde gerçekleşti.
2022 yılının en büyük oftalmoloji konferanslarından biri olmasıyla dikkat çeken kongre kapsamında birçok farklı ülke ve kıtadan alanında uzmanlaşmış davetli konuşmacı yeni cerrahi teknikler ve uygulamalar paylaşıldı.
33 farklı ülkeden delege ve çok sayıda bilim insanının katılım gösterdiği kongrede, görme yolları hastalıkları ve cerrahisiyle ilgili yenilikler ele alındı.
Kongrede komplike vitreoretinal cerrahi konularında tecrübelerini ve yeni cerrahi uygulamaları paylaştığını aktaran Göz ve Retina Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Nur Acar Göçgil Türkiye’yi temsilen yer aldı. Prof. Dr. Nur Acar Göçgil kongredeki temasları hakkında yaptığı açıklamada “Özellikle yabancı cisimlerin eşlik ettiği göz travmaları, komplike retina dekolmanları ve yönetimi hakkında uygulamalarımızı açıkladım. Ülkemizde hem teknik donanım ve yeni teknolojiyi kullanma hem de zor olgularda cerrahi tecrübemizin uluslararası seviyede olduğunu gururla vurgulamak isterim. Öte yandan öğrenmenin sonu yok ve dünyanın farklı yerlerinden gelen değerli meslektaşlarımızla birlikte yeni fikirler geliştirmek ve tecrübelerimizi paylaşmak yeni ufuklar açıyor.” vurgusu yaptı.
Prof. Dr. Göçgil kongreyle ilgili olarak şunları söyledi: “AfroAsya Oftalmoloji Konseyi Kongresi, birçok farklı ülke ve kıtadan alanında uzmanlaşmış davetli konuşmacıyla çok renkli ve bilgi paylaşımı açısından verimli geçti. Yeni cerrahi teknikler ve uygulamalar paylaşıldı. Karşılaşılan cerrahi sorunların yönetimleri hakkında tartışıldı. Hem akademik anlamda hem de farklı kültürleri tanıma açısından son derece keyifli geçen bu toplantı katıldığım en güzel kongrelerden birisi oldu. Misafirperverlikleri için organizasyon komitesine teşekkür ediyorum.”

600’den fazla bilimsel sunum


AACO Organizasyon Düzenleme Komitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Hussain A Khaqan ise “Bu yıl Pakistan’ın ev sahipliği yaptığı AfroAsya Oftalmoloji Konseyi Toplantısı, 2022 yılının en büyük oftalmoloji konferanslarından biri olmasıyla dikkat çekti. 2 bin 300’den fazla uzmanın katılım sağladığı organizasyon, 105 bilimsel oturum, 306 konuşmacı, 600’den fazla bilimsel sunum ve bilgi yarışmaları gibi zengin içerikleri katılımcıların beğenisine sundu. 30 yıl gibi uzun bir süre sonra böyle bir organizasyona tekrar ev sahipliği yapmış olmanın büyük mutluluğunu yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

AfroAsya Oftalmoloji Konseyi hakkında

“Bilginin sınırları yoktur” ve “İnsanlık için geleceğin oftalmolojisi” vizyon ve misyonuyla 1958 yılında Mısır’da kurulan AfroAsya Oftalmoloji Konseyi, Afrika ve Asya'yı kapsayan büyük bir oftalmik akademik bir organizasyon. Konsey, son 62 yılda Mısır, Tunus, Türkiye, Lübnan, Japonya, Hindistan, Pakistan, Endonezya, Çin, Fas ve Nijerya'da ve diğer ülkelerde art arda oftalmik toplantılar düzenleyerek kapsamlı akademik paylaşım ve aktarımlar yoluyla Afrika ve Asya ülkelerinde oftalmolojinin refahını ve gelişimini destekliyor.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat