“Tanımadığınız kişilerle görüntülü paylaşım yapmayın”

Medya 3 Ocak 2023 23:01
Videoyu Aç “Tanımadığınız kişilerle görüntülü paylaşım yapmayın”
A
a

Avengers Siber Savunma Kurucusu Mehmet Burak Torun: “Tanımadığınız kişilerle görüntülü paylaşım yapmayın. Tanımadığınız kişilere size karşı kullanabileceği herhangi bir bilgi vermeyin.”

Avengers Siber Savunma Kurucusu Mehmet Burak Torun, sosyal medyayı bilinçli kullanmanın önemine dikkat çekerek “Tanımadığınız kişilerle görüntülü paylaşım yapmayın. Tanımadığınız kişilere size karşı kullanabileceği herhangi bir bilgi vermeyin.” dedi.
 
Instagram kullanıcılarının yabancı hesaplardan mesajlar aldığını ve yabancı hesaba sahip bu kişilerin kullanıcılara telefon numarasını verip onlarla görüntülü konuşma yaptığına değinen Torun şu uyarıyı yaptı: “Görüntülü konuşma sırasında kaydettikleri videoları, kullanıcılara karşı şantaj için kullanarak onlardan para istiyorlar. Anlık, küçük bir hata sonucu çok ciddi maddi ve ruhsal istismar mağduru olabilirsiniz. Bu günlerde Instagram’da yaygın olan bu durumdan herkes haberdar olmalı.”
 
“İnsanların zaaflarını kullanıyorlar”
 
Torun aynı zamanda internette yabancı pornografik sitelerin bilgisayara virüs bulaşmasına ve sistemin çökmesine kadar ciddi sorunlara yol açabildiğine değinerek “Bu sitelerde, güvenli olmayan bağlantılar tarafından yine internet mağduru olabilirsiniz. İnsanların zaaflarını kullanarak onları mağdur eden bu yaklaşımların farkında olun ve kendinizi korumaya alın.” ifadelerini kullandı.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat