“Siyah beyaz renklere çocukluğumdan beri gönül verdim”

Spor 13 Kasım 2022 15:38
Videoyu Aç “Siyah beyaz renklere çocukluğumdan beri gönül verdim”
A
a

Hamburg Beşiktaşlılar Birliği Başkan Adayı Mehmet Özlü: “Beşiktaş, çocukluğumun takımı. Siyah beyaz renklere çocukluğumdan bu yana gönül verdim.”


Hamburg Beşiktaşlılar Birliği’nin aralık ayında yapılması planlanan genel kurulu öncesinde adaylığını açıklayan Mehmet Özlü gazetehamburg’a açıklamada bulundu.
19 yıl önce Hamburg’da Hamburglu Beşiktaşlıları bir araya getirme amacı ile kurulan Hamburg Beşiktaşlılar Birliği’nin Başkan Adayı Özlü, Süleyman Seba geleneğinden geldiğinin özellikle altını çiziyor.

Mehmet Bey, sizi tanıyabilir miyiz?

1959 yılında, Konya’nın Ilgın ilçesinde doğdum. 1974-1977 yıllarında İstanbul Otelcilik ve Turizm Okulu’nu bitirdim. 1980 yılından itibaren Almanya’da yaşıyorum. 15 yıl Hamburg Congress Centrum’da çalıştım. 1995 yılından bu yana ticaretle uğraşmaktayım. İçecek toptan ve perakende işinde faaliyet gösterdim. Deutsch-Türkisches Weinkontor (DTW) firmasını kurdum. Şu anda Hafencity’de işlettiğim Ciao Mamma isimli restoranım var.

Beşiktaş tutkunuz ne zaman ve nasıl başladı?

Beşiktaş, çocukluğumun takımı. Siyah beyaz renklere çocukluğumdan bu yana gönül verdim. Türkiye’de Beşiktaş Kulübü Kongre Üyesi’yim. Hamburg Beşiktaşlılar Birliği’nin ise 18 yıllık üyesiyim. Süleyman Seba geleneğinden geliyorum.

Neden başkanlığa adaysınız?

Beşiktaş Kulübü gelecek yıl 120. yılını kutlayacak. Hamburg Beşiktaşlılar Birliği gelecek yıl 20. yılına girecek. Bu yıl için iyi şeyler yapmak lazım. Bizim Hamburg Fenerbahçeliler Derneği ve Galatasaray Hamburg Derneği’nden farkımız yok. Ben bazı şeylerin eksik yürütüldüğünü gördüm. Bu derneğin kaç yıldır bir etkinlik yaptığını gördünüz mü? Bir Beşiktaş başkanı ya da yöneticisini uzun zamandır Hamburg’da gördünüz mü?

Belirlediğiniz hedefler neler?

Başkan olunca önceliğim üyeleri bir araya getirmek, sürekli üyelerimizle diyalog hâlinde olmak ve gelecek yıl 20 yılımızı Hamburg’da coşku ile kutlamak, Kulübümüze Hamburg derneğimizi tanıtmak. Bu doğrultuda düzenleyeceğimiz geceye Beşiktaş Kulübü Başkanı’nı veya yönetim kurulu üyesi ya da sporcu kardeşlerimden birini getirmeyi arzuluyorum. Çalışmalarımızı, etkinliklerimizi kulübümüzün bilgisi dâhilinde ve onların katılımı ile yapmayı planlıyoruz. Bizim diğer derneklerden farkımız olmamalıdır. Onlar, etkinlik düzenliyor, güzel organizasyon yapıyor. Biz niye yapmayalım? Biz bir spor derneğinin düzenlediği salon turnuvalarına katılmaktan öteye gidemedik. Ayrıca üyelerimizle ayda bir düzenleyeceğimiz kahvaltıda buluşmak istiyoruz. Bunun gibi birçok projeyi hazırlayıp hayata geçirmeyi hedefliyorum.

Başkan olursanız Hamburg Beşiktaşlılar Birliği’ni nerede göreceğiz?

Hamburg’da hatta Almanya’da herkesin imrendiği güzel çalışmalar yapan bir dernek olmak istiyoruz. Bunu da kadrom ile başaracağıma inanıyorum.

Beşiktaşlılara mesajınız var mı?

Başkanlığa hazırım, diyorum. Bunun için Hamburglu tüm Beşiktaşlıları 15 Kasım saat 18.30 da Sandtorkai 38 adresindeki restoranıma davet etmeyi planlıyorum. Onlara plan ve projelerimi anlatmak istiyorum.
Çalışmalarımla onlara layık başkan olacağım. Buna emin olsunlar. 
1000
icon
Mustafa cömlek 14 Kasım 2022 20:48

Basarilar diliyorum.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat