“Seslerdeki renkleri seviyorum”

Magazin 19 Kasım 2020 23:30
Videoyu Aç “Seslerdeki renkleri seviyorum”
A
a

Beni Bul şarkısıyla müzikseverlerle buluşan müzisyen Emrah Bilici “Seslerdeki renkleri seviyorum, büyük bir bütündeki küçük detayları seviyorum. ”şeklinde konuşuyor.

Almanya’da yaşayan Müzisyen Emrah Bilici, ilk şarkısı “Beni Bul”la müzikseverlerin karşısına çıkıyor.
 
Yıllardır Almanya’da müzikle uğraşan Bilici, yeni şarkısıyla müzik piyasasına selam veriyor.
 
Sözü ve müziği Bilici'ye ait olan Beni Bul’un mix ve masteringini Kurtuluş Çengel üstlendi. Kurtuluş Şan’ın müzik yönetmenliğini yaptığı şarkı, ILS Vision Müzik etiketiyle tüm dijital platformlardaki yerini aldı. Video klibin yönetmenliğini ise Avrupa Foto Film üstlendi.
 
Her zaman müzik
 
Oldukça heyecanlı olduğu gözlenen Bilici, tüm zamanlarının müzikle geçtiğine değinerek “Müziğe küçük yaşlarda başladım. Ailemde başta babam olmak üzere ailemde pek çok müzisyen mevcut. Doğruyu söylemek gerekirse müzik dışında yine müzik yapıyorum. Esasen ruhum müzik yapıyor desem abartılı olmaz. Seslerdeki renkleri seviyorum, büyük bir bütündeki küçük detayları seviyorum. Doğayı seviyorum, Doğal olan her şey beni mutlu ediyor.” şeklinde konuşuyor.  
 
Zengin bir müzik kültürü
 
Makamlara özel bir ilgisi olduğunu açıklayan Bilici, yaptığı şarkıları da mümkün olduğunca makamlara uygun şekilde yapmaya çalıştığını belirtiyor. Ud enstrümanı çaldığını aktaran Bilici, kulağına hoş gelen bütün türleri dinlediğini dile getirerek “Bilhassa Jazz ve FunkSoul tarzı yabancı müzik dinliyorum. Klasik Türk müziği ve makamlarına ayrı bir ilgim var. Bunun yanında arabesk, fantezi ve Batı müziğini sentezlemeyi seviyorum, şarkımızda duyulduğu gibi. Beni Bul, 2016 yılında yaptığım bir besteydi." şeklinde bilgi veriyor. 
 
“Denizi olan her yer ilgimi çekiyor”
 
Bilici “Eskiden spor yapıyordum. Maalesef artık çok fazla zamanım yok. Malum iş, aile ve müzik zamanımın çoğunu alıyor. Dolayısı ile spora olan ilgim ekranla sınırlı kalıyor. Yemek yapmayı ve yemeyi seviyorum. Mümkün olduğunca seyahat etmeye çalışıyorum. Denizi olan her yer ilgimi çekiyor. Gezmediğim bir Uzakdoğu ve bir de Amerika var. Oldukça merak ediyorum ve en kısa zamanda gitmek istiyorum." diyerek ilgi alanlarını vurguluyor.

 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat