“Senin için seferberiz" projesi başvuruları 9 Nisan’a uzatıldı

Hamburg 10 Nisan 2021 00:26
Videoyu Aç “Senin için seferberiz" projesi başvuruları 9 Nisan’a uzatıldı
A
a

Hamburg Konsolosluğu, “Senin için seferberiz” temasıyla düzenlenen “Staj Seferberliği” projesine yurt dışından başvuru tarihinin 9 Nisan 2021'e kadar uzatıldığını bildirdi

Hamburg Konsolosluğu, “Senin için seferberiz" projesine yurt dışından son başvuru tarihinin 9 Nisan 2021'e kadar uzatıldığını duyurdu.
 “Senin için seferberiz” temasıyla Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinasyonu tarafından düzenlenen “Staj Serberliği” projesine, kamu kurumları ve özel sektörden gönüllü işverenler katılım gösteriyor.
Projeye bu yıl yükseköğrenimini yurt dışında sürdüren Türk vatandaşı veya mavi kart sahibi öğrenciler başvurabiliyor.
Proje kapsamında öğrenciler, büyükelçilikler, daimi temsilcilikler ve başkonsolosluklar başta olmak üzere kamu kurumlarının yurt dışı temsilciliklerinden ve Türkiye’deki kamu/özel sektör işverenlerinden gelen teklifleri değerlendirecek. Değerlendirme sonucuna göre stajlarını yurt dışında ya da Türkiye’de yapma imkânı yakalayabilecek.

Teklifler yetkinlik puanlarına göre yapılacak

Son başvuru tarihi yoğun talep üzerine uzatılan proje için adaylar https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresine kaydolarak ilan detaylarını inceleyerek başvuru yapabilecek.
Başvurularını tamamlayan öğrencilerin sisteme yükledikleri belgeler, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığınca değerlenerek öğrencilerin “Mesleki/Akademik”, “Sanatsal/ Sosyal” ve “Sportif” yetkinlik puanları hesaplanacak. Söz konusu değerlemenin ardından öğrencilerin bilgileri, bu üç alandaki yetkinlik puanları ile birlikte ad, soyad, kimlik numarası, e-posta vb. kişisel bilgileri gizlenerek, kamu ve özel sektörün erişimine açılacak olan “stajyer havuzuna” aktarılacak.
Böylece işverenler tekliflerini, adayların kimlik bilgilerini görmeden, yetkinlik puanlarını temel alarak gönderebilecek. Öğrenciler de kendilerine gelen tekliflerden uygun gördüklerini kabul ederek stajlarını seçtikleri kurumda yapabilecek.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat