“Sen yaz kardeşim, karım oynasın!”

Magazin 8 Nisan 2022 20:52
Videoyu Aç “Sen yaz kardeşim, karım oynasın!”
A
a

Sanatçı Demet Akbağ, 15 yıl sonra tiyatro seyircisiyle Aydınlıkevler oyunuyla bir araya gelirken rahmetli eşinin Yılmaz Erdoğan’a “Sen yaz kardeşim, karım oynasın!” sözlerini anımsayarak duygusal anlar yaşadı.

Haber : Uğur TÜRKMEN/gazetehamburg.com

Ünlü isimleri buluşturan 'Aydınlıkevler' tiyatro oyun galası unutulmaz bir geceye sahne oldu. Yılmaz Erdoğan, Ankara'da çocukluk yıllarının geçtiği Aydınlıkevler semtini kaleme aldığı Aydınlıkevler oyununu, Sanatçı Demet Akbağ’la birlikte Akbağ’ın geçtiğimiz yıllarda İzmir'de trafik kazasında kaybettiği eşi rahmetli Zafer Çika'ya armağan etti. 15 yıl sonra tiyatro sahnesine dönen Demet Akbağ, eşinin kolyesini takarken "Zafer, çok uzun zamandır istiyordu. Bu oyun ona gitsin." dedi. Cem Yılmaz, Gökçe Bahadır, Doğa Rutkay, Ali Sunal, Fatih Terim, Burcu Özberk, Metin Akpınar, Ata Demirer gibi isimler de galaya katıldı.
 
Kadrosunda Demet Akbağ ile birlikte Salih Bademci, Burak Dakak ve Sinem Ünsal’ın yer aldığı, yönetmenliğini Serdar Biliş’in, proje yapımcılığını Nisan Ceren Özerten’in üstlendiği ‘Aydınlıkevler’in finalinde oyuncular, seyirciyi selamladı ve kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti. Gecenin devamında düzenlenen davette ünlü isimler bir araya geldi.
 
Kolyesi dikkat çekti

Sahne sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Demet Akbağ "15 yıl aradan sonra sahnede olmak çok güzel. Aslında bu işe iki sene önce niyetlendik, malum pandemi girdi. 'İnsanların dışarıya çıkmaya tereddüt ettiği bir zamanda oyunu çıkarmayalım, biraz daha bekleyelim.' dedik. Kısmet 2022’ye oldu. Hepimiz çok verimli ve eğlenerek çalıştık. Artık gecemiz gündüzümüz karıştı. Çok heyecanlıydık. Seyircimiz çok güzeldi, çok özel misafirlerimiz vardı. Şimdi hedefimiz, daha fazla oyun oynayarak turnelere çıkmak." ifadelerini kullandı.
 
"Yaz kardeşim, karım oynasın"

Yılmaz Erdoğan'ın oyunu rahmetli Zafer Çika'ya armağan etmesiyle ilgili 62 yaşındaki sanatçı "Zafer çok uzun zamandır istiyordu. Yılmaz Erdoğan’a 'Neden beraber bir oyun oynamıyorsunuz? Sen oynamıyorsan yaz kardeşim, karım oynasın.’ derdi. Bu da ona gitsin." diyerek duygu dolu anlar yaşadı.
 


 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat