“Pandemi sürecinde, emekçilerin rolleri çok daha belirginleşti”

Hamburg 1 Mayıs 2021 15:17
Videoyu Aç “Pandemi sürecinde, emekçilerin rolleri çok daha belirginleşti”
A
a

Hamburg Eyalet Parlamentosu Milletvekili Güngör Yılmaz, 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayarak “ Pandemi sürecinde emekçi insanların toplumdaki etkin rolleri çok daha belirginleşti.“ ifadelerini kullandı.

Hamburg Eyalet Parlamentosu Milletvekili Güngör Yılmaz, 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında, Başta Hindistan, Brezilya gibi ülkelerde olmak üzere pandeminin üçüncü dalgasının kasıp kavurduğu dünyada, 1 Mayıs’ın ana ruhu olan dayanışmanın öneminin daha belirgin şekilde ortaya çıktığını belirtti.
Bu yıl da, geçen yıl olduğu gibi pandemi kuralları nedeniyle 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı alışık olunduğu şekilde kutlanamayacağının altını çizen Yılmaz, “Hiçbir ülke tek başına pandemiden kurulamaz, çünkü virüs sınır tanımıyor. Tüm dünyanın pandeminin üstesinden gelmesi için global çapta ülkelerin, yerel çapta da insanların dayanışması şarttır. Pandemi sürecinde, emekçi insanların toplumdaki etkin rolleri çok daha belirginleşti.” vurgusu yaptı.
“Emekçiler hak ettikleri ücreti almalı”
Yılmaz bu süreçte, hasta bakıcısından doktoruna, temizlik işçisinden market kasiyerine kadar milyonlarca emekçinin pandemide günlük yaşam koşullarının sağlanması için sağlık tehlikesine rağmen çalıştıklarını ifade etti.
Yılmaz mesajını “Pandemi sürecinde kayıtsız şartsız onlarla göstermemiz gereken dayanışma, mesafe, hijyen ve maske kurallarının yanı sıra, onların çalışma şartlarını kolaylaştırmak ve hak ettikleri ücreti almalarını sağlamaktır. Bu yönde tüm girişimleri gönülden destekliyorum. 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramını kutlar, herkese sağlık dolu günler dilerim.” sözleriyle tamamladı.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat