“Nürnberg’le ilişkilerimizi en iyi şekilde devam ettireceğiz”

Almanya 17 Aralık 2022 12:31
Videoyu Aç “Nürnberg’le ilişkilerimizi en iyi şekilde devam ettireceğiz”
A
a

Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Deniz Filiz “Bavyera'nın ikinci büyük kenti Nürnberg ile kültür, sanat, ekonomi ve ticaret gibi çok çeşitli konularda yıllardır devam eden ilişkilerimizi aynı disiplin ve değerlerle en iyi şekilde devam ettireceğiz.” dedi.

Haber: İlhan Baba
 
Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Nürnberg Belediyesi, kardeş şehir yaklaşımı çerçevesinde birbiriyle yakın ilişkiler kuruyor.
 
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek (CHP) ile Nürnberg Belediye Başkanı Marcus König karşılıklı ziyaretlerde bulunuyor.
 
Nürnberg-Antalya Kardeş Sözleşmesi’nin 25.yıl kutlaması nedeni ile Nürnberg Belediye Başkanı Marcus König başkanlığındaki bir heyet, ekim ayında Antalya'ya gitmişti. Heyet, Antalya Belediyesi’nin bahçesine 25 yıl kutlaması anısına zeytin ağacı dikmiş ve 25. Yıl Fotoğraf Sergisi’ne katılmıştı.
 
Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Deniz Filiz başkanlığında oluşan bir heyet de Nürnberg'e geldi. Antalya’da yaşanan sel felaketinden dolayı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in katılamadığı ziyarette heyet kırmızı güllerle karşılandı.
 
Ziyaret nedeniyle düzenlenen toplantıya Nürnberg-Antalya Kardeş Şehir Derneği (İN:SAN) Başkanı Rıza Özlek, Nürnberg Uluslararası Daire Başkanı Christine Schüssler, Nürnberg-Antalya ilişkiler Başkanı Stefanie Wimmer, Nürnberg Havaalanı Pazarlama Müdürü Christian Kaeser ve Basın Müdürü Christian Albrecht ve Nürnberg Metropol Bölgesi Türk Toplumu (TGMN) Başkanı Bülent Bayraktar katıldı.
 
Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Deniz Filiz bir konuşma yaparak “Bavyera'nın ikinci büyük kenti Nürnberg ile kültür, sanat, ekonomi ve ticaret gibi çok çeşitli konularda yıllardır devam eden ilişkilerimizi aynı disiplin ve değerlerle en iyi şekilde devam ettireceğiz ve iki ülke arasındaki tarihe dayanan dostlukların pekişmesi yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu. 

 
İN:SAN Derneği Başkanı Özlek de şunları söyledi:  “Noel Pazarı’nda Nürnberg'in kardeş şehir dernekleri stantları arasında yer alan Antalya Standı 23 senedir düzenli şekilde açılmaktadır. Antalya standının maddi ve manevi yükü fazla olsa da Antalya standını, Nürnberg-Antalya kardeş şehir ilişkilerinin gelişmesi, Türk-Alman dostluklarının pekişmesi için açmaya devam edeceğiz.”
 
Antalya standını ziyaret
 
Heyet, belediye meclis üyelerinin bütçe görüşmeleriyle ilgili toplantısını izledi ve dünyaca ünlü Nürnberg Noel Pazarı’ndaki Antalya standını ve Nürnberg Kalesi’ni gezdi.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat