“Muhatabı olmadığım bir konuda eleştirilmem beni üzdü”

Hamburg 21 Ocak 2022 22:54
Videoyu Aç “Muhatabı olmadığım bir konuda eleştirilmem beni üzdü”
A
a

Urfalı İş İnsanı Mehmet Emin Süzen “Kim gazeteci, kim gazeteci değil, onu ben bilemem. Onun sorumluluğu Hamburg Türk Basın Birliği’ne aittir. Burada muhatap ben değilim. Muhatabı olmadığım bir konuda eleştirilmem gerçekten beni üzdü.” açıklaması yaptı.Urfalı İş İnsanı Mehmet Emin Süzen, gazetemizde kendisi ile ilgili çıkan eleştirilere açıklık getirdi. Geçtiğimiz aylarda, Hamburg Türk Basın Birliği tarafından düzenlenen Urfa ve Gaziantep gezisinde, gazeteci olmayanların götürülmesiyle ilgili olarak Hamburg Avrupa Urfalılar Derneği Başkanı Ali Baba Coşkun basın açıklaması yapmış, Urfa ve Gaziantep valilerinin, belediye başkanlarının ve kamuoyunun yanıltıldığını söylemişti. Coşkun’un gazetemizde de yer alan açıklamasında Süzen’in de adı geçmişti.  
gazetehamburg’a konuşan Süzen, olayla ilgili olarak isminin geçmesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirerek “Bakın, muhatabı olmayan bir konuda benim eleştirilmem beni üzdü. Bu gezinin organizasyonunu ben yapmadım. Hamburg Türk Basın Birliği yönetimi bu gezinin organizasyonundan sorumludur. Bana dernek olarak Urfa ve Gaziantep’e gitmek istediklerini, bu konuda yardımcı olmamı istediler. Bana gelmeden önce Hamburg Avrupa Urfalılar Derneği Başkanı Ali Baba Coşkun beye gitmişler. Sonradan bana geldiler. Ben de bir Urfalı olarak memleketime kim gitmek isterse yardımcı olurum. Urfa Valisi ve Urfa Belediye Başkanı ile Gaziantep Valisi ve Gaziantep Belediye Başkanı’nın yetkilileriyle görüşmelerde bulundum. Yetkililer, gazetecilerin isimlerini ve çalıştığı gazetenin adını içeren liste istedi. Hamburg Türk Basın Birliği bana liste verdi. Ben de o listeyi yetkililere sundum. Kim gazeteci, kim gazeteci değil, onu ben bilemem. Onun sorumluluğu Hamburg Türk Basın Birliği’ne aittir. Burada muhatap ben değilim. Muhatabı olmadığım bir konuda eleştirilmem gerçekten beni üzdü.” ifadelerini kullandı.

Geziye her gazeteden mesleği gazetecilik olan kişilerden oluşan iki kişilik kontenjan ayrılmasının ve profesyonel bir biçimde yetkililere bu isimlerin takdim edilmesinin daha uygun olacağını aktaran Süzen, “Bir gazeteden iki kişi olmalıydı, en azından ama yine söylüyorum: Burada sorumluluk Hamburg Türk Basın Birliği’nindir.” vurgusu yaptı.

“EUBA’nın Hamburg Başkanıyım”
Süzen “Almanya’da Avrupa İş adamları Derneği EUBA var. Sizin bu derneğin Hamburg Başkanı olmadığınız belirtiliyor. Ne dersiniz?” sorusunu ise “Bakın, ben derneğin Hamburg Başkanı’yım. Başkanı olmadığım bir derneğin başkanıyım demek, benim iş kariyerime bir şey kazandırmaz. Bu derneğin başkanın iletişim telefonunu vereyim arayın, bu konuda bilgi sahibi olun. Bu derneğin başkanı olsam da olmasam da benim kariyerimi etkilemez. Beni herkes tanıyor. Bu yetkiyi bana bu derneğin yöneticileri verdi. Bizim Avrupa’da birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. İnsanları tanımadan ön yargılı davranılmamalı. Bırakalım birbirimize çamur atmayı, birlik ve beraberlikte kenetlenelim. Buna çok ihtiyacımız var. Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızın birçok sorunu var. Bu sorunlara odaklanıp çözüm yolları üretelim. “O, şunu demiş, bu, şunu demiş.” sözlerini bırakıp gençlerimize sahip çıkalım. Gençlerimize güzel şeyler bırakalım.” şeklinde yanıtladı. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat