“Kardeşlik ve hoşgörü anlayışının yeşermesini istiyoruz”

Hamburg 13 Nisan 2022 10:48
Videoyu Aç “Kardeşlik ve hoşgörü anlayışının yeşermesini istiyoruz”
A
a

Avrupa Hamburg Urfalılar Derneği Başkanı Ali Baba, düzenlenen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada “İnsanlarımızı bir araya getirerek kardeşlik, birlik, hoşgörü anlayışının yeşermesine vesile olmak istiyoruz.’ dedi.

Avrupa Hamburg Urfalılar Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen ancak pandemi nedeniyle iki yıl ara verilen iftar yemeği, Masal Deluxe Event Salonu’nda yaklaşık iki yüz kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Avrupa Hamburg Urfalılar Derneği Başkanı Ali Baba Coşkun, iftar yemeğinde yaptığı konuşmada “Bugün Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtulduğu anlamlı bir gün. Biz bu anlamlı günde verdiğimiz iftar yemeğinde, insanlarımızı bir araya getirerek kardeşlik, birlik, hoşgörü anlayışının yeşermesine vesile olmak istiyoruz.’ diye konuştu.

Hamburglular iftarda buluştu
İftar yemeğine, Hamburg’da faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, siyasiler, iş adamları, spor camiası temsilcileri, müzisyenler, basın mensupları ve davetliler katıldı.

İftar, Aziz Avcı Hoca’nın ezan okunması ile açıldı. İftarda Murat Kaya ve ekibinin özel olarak hazırladığı Urfa yöresinin mahalli yemeklerinden oluşan zengin iftar menüsü ve çeşitli içecekler yer aldı.


Foto:Emine Sahan
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat