‘Kabe ‘ adlı film 11 Ocak’ta vizyona giriyor

Magazin 12 Kasım 2014 13:28
Videoyu Aç ‘Kabe ‘ adlı film 11 Ocak’ta  vizyona giriyor
A
a

Yönetmenliğini Levent Akçay’ın ,Senaryosunu Levent Akçay ve Mehmet Şeylan’ın yaptığı ‘Kabe’ adlı film 11 Ocak”ta sinemalarda vizyona girecek.

Yönetmenliğini Levent Akçay’ın ,Senaryosunu Levent Akçay ve Mehmet Şeylan’ın yaptığı  ‘Kabe’ adlı film 11 Ocak”ta sinemalarda vizyona girecek.
Avrupa sinemalarında Şubat 2015 tarihinde vizyona girecek film merakla bekleniliyor.
Murat onuk,Levent Akçay,Nil Ateş,Murat Göktepe,Mehmet Yücek Özkal,Mehmet Akif Özcan oyuncu kadrosunun yer aldığı filmin konusu şöyle
KÂBE SİNOPSİS
İlgi alanı tarih ve din olan Prof Kahraman Tezel insanlığın giderek yozlaştığı tezini savunmaktadır. Tarihin tozlu sayfaları arasında araştırmalarını yaparken Kâbe ile ilgili ilginç bulgular elde eder. Birbirinden farklı özellikleri olan bilim adamlarını toplayarak Kâbe duvarının köşesinde bulunan Hacer’ül Esved taşını incelemeye karar verir.
Bilim dünyası tarafından tarihin ilk tapınağı olarak kabul edilen Göbeklitepe’den başlayarak araştırmalarını derinleştirirler. İslam’ın temiz çağrısını insanlara kabul ettirmek amacıyla Hacer’ül Esved taşı incelenecek ve insanlığın ilk tapınağının Kâbe olduğunu kanıtlamaya çalışacaklardır.
Tarih profesörü Taylan Barbaros, din adamı Prof. Dr Behçet Baysal, bilişim uzmanı Azra ve korumaları eski MİT ajanı Hikmet Kartal ile gizemli bir yolculuğa çıkarlar.
Ancak bu süreç hiç kolay olmayacaktır.
 
FİLM HAKKINDA
KÂBE FİLM KONUSU

Türkiye’de bir grup bilim adamı Kâbe’nin duvarında var olduğu bilinen Hacer’ül Esved taşını araştırmak için maceralı bir yolculuğa çıkarlar. Her biri kendi alanında uzman olan bilim adamı grubunu Mekke’de çeşitli sürprizler beklemektedir.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat