"İşimize kalite,güven ve disiplinle yola devam ediyoruz"

İş Dünyası/Ekonomi 24 Nisan 2014 09:04
Videoyu Aç "İşimize kalite,güven ve disiplinle yola devam ediyoruz"
A
a

Gazetehamburg’un iş sahiplerini tanıtıyoruz yazı dizisinde Kahraman Maraş Elbistanlı genç iş adamı Mehmet Özdemir’den bahsedeceğiz.

Gazetehamburg’un iş sahiplerini tanıtıyoruz yazı dizisinde Kahraman Maraş Elbistanlı genç iş adamı Mehmet Özdemir’den bahsedeceğiz.
Mehmet  Özdemir 1991 yılında ailesi ile birlikte Almanya’ya geldi.1994 yılında Almanya da opel firmasında araba tamirciliği ile iş hayatına başladı.
Kısa süre inşaat işine giren daha sonra 2001 yılında Araba tamir ,bakım alanında meslek yaptı.Bir çok firmada çalıştı.2008 yılında artık kendi mesleğinde ustalık diplomasını aldı.
Mehmet Özdemir gençlere örnek olacak iş hayatındaki mücadelesine ilk araba tamirhanesini açarak başladı.
2009 yılında  gutachten yani araba ekspertine  başladı.
Almanya’ya gelişini ve iş hayatına başlama serüvenini gazetehamburg’a bu şekilde anlatan Mehmet Özdemir  iş hayatındaki başarılı çıkışındaki püf noktalarını gazetehamburg’a açıkladı.


Gazetehamburg:Mehmet bey,iş hayatınıza başlamanızdaki geçen yılları bize içtenlikle anlattınız.Nasıl,ne zaman geldiğinizi bizimle paylaştınız.Neden bu mesleği seçtiniz?
Mehmet Özdemir:Arabalara olan merak ve tutkumdan dolayı bu mesleği seçtim.Benim kendime göre bir iş ahlakım vardır.Kaliteli,müşteriye hoşgörülü hizmet sunmak.Ben bunu başardığıma inanıyorum.Zaten başaramazsaydım.Bu günlere  gelmezdim.Bir iş yerinde disiplin ve kaliteli hizmet yapmak çok önemlidir.


Gazetehamburg:Peki,bu işin zorlukları varmıdır?

Mehmet Özdemir: Evet her işin zor tarafları vardır.Zor olmayan iş yoktur.Sürekli araba sektörünü takip ediyorsun.Yeni arabalar çıkıyor.Yeni teknik özellikte  arabalarla karşılaşıyorsun.Kendini ona hazırlıyorsun.
Gazetehamburg: Peki efendim,siz ne gibi hizmet veriyorsunuz?
Mehmet Özdemir:Ben ve firmam araba kazalarında arabaların değerini belirliyorum.Kaza halinde çağrılıyoruz.Araba hasar tespitini yapıyorum.Yani kısacası araba hasar tespiti firmasıyız.Hamburg ve çevresinde bir gün arabası olanların kendilerine lazım olacak firmalardan biriyiz.Bu tür firmalarda kalite ve disiplin çok önemlidir.İkisi de olmaz ise  bu meslek de yükselemezsin.Kimse tanımaz seni.
Gazetehamburg:Malum izin mevsimi başlıyor.İzine arabalarıyla gidecek vatandaşlarımıza tavsiyeleriniz var mı?
Mehmet Özdemir :Evet var.Yanında tüm araba ile ilgili evrakları bulundursunlar.Sigortalarını gözden geçirsinler.Arabalarının bakımlarını yapsınlar.Hız limitine dikkat etsinler.
Gazetehamburg:Gençlere tavsiyeleriniz var mı?
Mehmet Özdemir:Evet var.Okusunlar.Okusunlar.Sevdikleri alanda meslek eğitimi yapsınlar.İşinin patronu olmayı hedeflesinler.Bunları çalışarak yapsınlar.
Gazetehamburg:Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
Mehmet Özdemir:Asıl bana bu imkanı verdiğiniz için ben teşekkür ediyorum.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat