“Irkçılığı lanetliyor, karşı mücadelemizi veriyoruz”

Almanya 6 Temmuz 2021 22:43
Videoyu Aç “Irkçılığı lanetliyor, karşı mücadelemizi veriyoruz”
A
a

TÜRGEM Başkanı Remzi Uysal, Lübeck’te 3 Temmuz’da gerçekleşen üç kişilik Türk kökenli aileye yapılan saldırıyı kınayarak “Irkçılığı lanetliyor ve karşı mücadelemizi veriyoruz.” dedi.

Almanya’da Schleswig-Holstein eyaletinin bir liman şehri olan Lübeck’te, dün ırkçılık karşıtı protesto gerçekleştirildi.
 
Klingenbeng meydanında toplanan yaklaşan 80 kişilik grup, ırkçılık aleyhine gösterilerde bulunarak Türk kökenli bir aileye 3 Temmuz’da yapılan saldırıyı protesto etti.
 
Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı mitingde, Türk vatandaşlarının yanı sıra, Alman vatandaşlarının ağırlıklı olması dikkat çekti.
 
Aile üyeleri yaralandı
 
Saldırıyla ilgili bir açıklama yapan 19 Mayıs Türkiye Gençlik ve Halk Kültür Merkezi (TÜRGEM) Başkanı Remzi Uysal, Cumartesi günü akşam saatlerinde Lübeck Mühlenteller’de, yanlarında dört yaşlarında kız çocuğu bulunan aileye biber gazıyla saldırı yapıldığını belirtti.
 
Uysal “Aile üyeleri, bir kadın ve bir erkek olan iki saldırganın gözlerine aşırı derecede biber gazı sıkması sonucunda yaralanmıştır. Saldırganlar yakalanıp adalete teslim edilmiştir.
 
Bu olayı kınıyor, duyarlı her insan gibi ırkçılığı, hangi kültür, millet ve din motifli olursa olsun protesto ediyor, lanetliyor ve karşı mücadelemizi veriyoruz.” şeklinde konuştu.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat