“Helalleşeceğimiz her kesimle kucaklaşacağız”

Hamburg 17 Ağustos 2022 00:03
Videoyu Aç “Helalleşeceğimiz her kesimle kucaklaşacağız”
A
a

CHP Hamburg ve Schleswig-Holstein Birliği Başkanı Erol Buldak “Çöken, çürüyen sistemi, kurumsal yapıyı ve ekonomiyi yeniden inşa edeceğimiz, helalleşeceğimiz, barışacağımız herkesle her kesimle kucaklaşacağız.” diye konuştu.


CHP Hamburg ve Schleswig-Holstein Birliği (CHP HH SH Birliği) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Buldak yazılı basın açıklaması yaptı.
Buldak açıklamasında “Çöken, çürüyen sistemi, kurumsal yapıyı ve ekonomiyi yeniden inşa edeceğimiz, helalleşeceğimiz, barışacağımız herkesle her kesimle kucaklaşacağız.” dedi.

Buldak açıklamasında, “CHP Genel Merkezi’mizin İstanbul Maltepe'de, 11-14 Ağustos tarihleri arasında organize ettiği, Yurt Dışı Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Bülent Tezcan'ın başkanlığında  dört gün süren CHP Yurt Dışı Örgütlenme Çalıştay'ımıza, başta Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere İstanbul Milletvekilleri Sibel Özdemir, Yüksel Mansur Kılınç, Onursal Adıgüzel, Yunus Emre, Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, İzmir Milletvekili Mahir Polat, Ankara İl Başkanımız Ali Hikmet Akıllı da katıldı. Ayrıca 15 ülkeden 43 birlik başkanımız, yöneticimiz ve parti yönetici kadroları da çalıştayımızda yer aldı. Çalıştayımızda, CHP yurt dışı örgütlenmemizin dününü bugününü, yarınını, bütün ayrıntısıyla konuştuk, tartıştık, hedefler koyduk.” ifadelerini kullandı.

“Türkiye, dönüşümün eşiğinde”
Türkiye’nin önemli bir dönüşümün eşiğinde olduğunu aktaran Buldak, sandıkta demokrasiye geçişin deneyiminin ve pratiğinin gösterileceğini belirterek şunları söyledi: “Cumhuriyet’in ikinci yüz yılına girerken Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet’i demokrasi ile taçlandırma kararlılığıyla hedeflerimizi belirlemiş biçimde çalıştayımızı tamamladık. Seçim hazırlıklarını, örgütlerimizi yurt dışında seçime nasıl hazırlayacağımızı, sandık güvenliğini nasıl sağlayacağımızı, seçim güvenliğini nasıl sağlayacağımızı, sandık görevlilerinin şimdiden nasıl belirlenmesi gerektiğini, onların eğitiminin nasıl verileceğini, bu konulara ilişkin hazırlıklarımızı konuştuk. Katılım sorununu, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın seçime iştirakini, katılımını artırmak için ne yapılması, neler yapılması gerektiğini, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarını, öncelikli konuları ele aldık. Bunların çözümüne odaklandık. 2014 yılından bu yana 2014, 2015, 2018 seçimlerindeki son beş seçimin değerlendirmesini yaptık, dersler çıkardık. Çalıştaya ben ve CHP HH SH Birliği Yönetim Kurulu Üyemiz Hulisi Işıtan, çalıştaya katıldık, her anlamda katkı sunduk.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat