“Hamburg Fenerbahçeliler Derneği, örnek gösterebileceğimiz bir dernektir”

Spor 14 Kasım 2021 15:42
Videoyu Aç “Hamburg Fenerbahçeliler Derneği, örnek gösterebileceğimiz bir dernektir”
A
a

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç “Hamburg Fenerbahçeliler Derneği, açık ara, parmak ile örnek gösterebileceğimiz derneklerden bir tanesidir.” dedi.

Fenerbahçe Spor Kulübünün yurt dışı dernekleri toplantısı, 20. yılını kutlayan Hamburg Fenerbahçe Derneğinin ev sahipliğinde Armada Düğün Salonu’nda yapıldı.

Yedi ülkede faaliyet gösteren 23 dernekten 70’e yakın temsilcinin katıldığı toplantıya, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ve Yönetim Kurulu Üyeleri Simla Türker Bayazıt, Selahattin Baki ve Ruşen Çetin de katıldı. Toplantıda dernekler karşılıklı görüş alışverişi yapma olanağı buldu. Hamburg Fenerbahçeliler Derneği 20. yıl pastası Ali Koç tarafından kesildi.

Toplantı sonrasında “Vakt-i Fener Lansman” adlı projenin tanıtım gecesi de gerçekleştirildi. Gecede konuşma yapan Fenerbahçe Hamburg Derneği Başkanı Mustafa Çömlek, derneğin 20 yıllık çalışmaları hakkında kısa bilgi sundu.

Gecede konuşma yapan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç derneklerle verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirterek “Sizden gelen mesajları aldık. Yapmamız gereken ödevleri, kendi çapımızda yapmamız gerekenleri öğrendik. Bu toplantının en önemli yönü, Hamburg’da olması, Hamburg Derneğinin 20.yılına denk gelmesi çünkü Fenerbahçe Spor Kulübünün ilk yurt dışı dernekler toplantısı 20 yıl önce Hamburg’da gerçekleşmiş. Bugün burada buluşmamız son derece harikulade manidardır. Hamburg Fenerbahçeliler Derneğinin 20. yılını canı gönülden kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Koç, Fenerbahçe Spor Kulübünün yurt içi ve yurt dışında 150 ye yakın derneği olduğunu belirterek “Dernek deyip geçmeyin. Dernek var, dernek var. Tabii ki hepsinin gönlünde Fenerbahçe yatıyor ama bazı dernekler, örnek derneklerdir. Neden örnek? Yaptığı çalışmalarla örnektir. Fenerbahçe Spor Kulübünün başlattığı her projeye şöyle böyle destek vererek örnektir. Hamburg Fenerbahçeliler Derneği, açık ara, parmak ile örnek gösterebileceğimiz derneklerden bir tanesidir.” şeklinde konuştu.

“Dernekler kurumsal kimliğe sahip olmalı”

Koç derneklerden dört ana beklentiye sahip olduklarını ifade ederek bunları şöyle sıraladı: “Birinci beklentimiz ne para ne pul ne forma almanızdır. Fenerbahçe Spor Kulübümüzün markasını, marka değerini, ilkelerini bulunduğunuz ülkede en iyi şekilde temsil etmenizdir. İkinci beklentimiz, kongre üyelerinin sayısını artırabilmenizdir. Geçen yıl bin kişi kongre üyesi oldu. Üçüncüsü, kulübümüzün projelerini desteklemenizdir. Son beklentimiz ise sosyal sorumluluk alanında aktif olmanızdır.”
Koç, Fenerbahçe dernekleri arasında kurumsal kimliğin önemine değinerek “Bir tek ilkemiz, kurumsal yapı. Sizler Fenerbahçe Spor Kulübünün adını taşıyorsanız bu kurumsal yapıyı oluşturmalısınız. Fenerbahçe’nin başında kim olursa olsun sizler Fenerbahçe Kulübünün yanında olmalısınız.” diye konuştu.

Vakt-i Fener Projesi
350 davetlinin katıldığı gecede, Fenerbahçe USA Derneği Başkanı Fatih Akarsu’nun Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) tanıdığı Burak Karavit’in 2 milyona yakın görseli tek tek tarayıp içlerinden seçtiği 6 bin 600 görseli kolaj tekniği kullanıp oluşturduğu “Vakt-i Fener” adlı proje sergilendi. Eserin kalbinde yer alan üç boyutlu alanda, karşıdan bakıldığında Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yanlardan bakıldığında ise Fenerbahçe logosu görülüyor. 3D lenticular tekniğiyle tasarlanmış alanda, Atatürk portresine beş aşamada geçiliyor. Portre, airbrush tekniğiyle renk kodlarına uygun restore edilmiş. Eser, 2 metre 28 santim boyunda ve 1 metre 16 santim eninde.

Sertifika verildi ve rozet takıldı
Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kuruluş yılı olan 1907 adet basılan numaralı eserler, gecede 5 bin euroya satıldı. Satılan 40 tablonun 26’sını Hamburglular aldı. Tabloyu alanların sertifikaları ve yeni kongre üyelerinin rozetleri Ali Koç tarafından takıldı.  
 


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat