“Derneğimizi daha ileriye taşıyacağız”

Hamburg 3 Ekim 2022 15:58
Videoyu Aç “Derneğimizi daha ileriye taşıyacağız”
A
a

Hamburg Türk Kültür Merkezi Başkanı Şahin Almaoğlu: “Derneğimizi geldiği bu noktadan birlik, beraberlik içinde daha ileriye, daha güzele götürmek genel hedefi ile faaliyetlerimize devam edeceğiz.” dedi.


Türk Federasyonu’na bağlı Hamburg Türk Kültür Merkezi 40. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi.
Derneğin toplantı salonunda düzenlenen Genel Kurul’da yapılan yönetim kurulu seçiminde üyelerin teklifi ile tek liste halinde başkanlığa aday gösterilen Şahin Almaoğlu yeniden başkan seçildi.Türk Federasyonu Başkanı Şentürk Doğruyol’un da katıldığı Genel Kurul, bir dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Dindar Ayvaz Hoca tarafından Kuran’ı Kerim okunması ile başlandı.Üyelerin oy çokluğu ile Divan başkanlığına Salih Şahin, divan üyeliklerine ise Nevzat Güçlü, Hüseyin Şahin getirildi. Faaliyet ve denetleme raporunun okunup eski yönetim aklandı.


Ardından Genel Kurul’da konuşma yapan Başkan Şahin Almaoğlu “Yeniden seçilmem beni gururlandırdı. Bu şerefli göreve layık gördüğünüz için hepinize teşekkür ederim. Sizin verdiğiniz bu onurlu görevi layıkıyla yeni dönemde de yerine getireceğiz. Bize destek veren arkadaşlarımızla birlikte bayrağı daha ileriye güvenle taşıyacağız. Derneğimizi geldiği bu noktadan birlik, beraberlik içinde daha ileriye, daha güzele götürmek genel hedefi ile asimile olmadan yaşadığımız toplumla karşılıklı uyuma inanarak bu yöndeki faaliyetlerimize devam edeceğiz. Hamburg Türk Kültür Merkezi olarak kuruluşumuzdan bu yana taviz vermediğimiz ilke ve görüşlerimizi şeffaflık üslubu ile icra ederek bugünlere ulaştırdık. Bugün yaptığımız kongremiz hayırlara vesile olsun.” vurgusu yaptı.


“Türk milliyetçiliği kültür milliyetçiliğidir”

Türk Federasyonu Başkanı Şentürk Doğruyol da Almanya’da ülkücü hareketin Alman yasalarına saygı göstererek faaliyetlerini sürdürdüğünü belirterek şunları söyledi: “Biz Almanya’da ülkücü hareketin temsilcisiyiz. Biz Almanya’nın ayrılmaz bir parçasıyız. Biz Almanya’ya minnet duygularımızı her zaman dile getiriyoruz. Almanya’da ırkçı, İslam düşmanı eylemlerine tepki elbette göstereceğiz, eleştireceğiz çünkü bu, Almanya’ya yakışan bir tablo değildir. Federasyonumuz Almanya’nın anayasal düzeni içerisinde yasalara uygun olarak kurulmuştur. Türk Federasyonu olarak bize bağlı dernekler ve üyelerimiz hiçbir zaman Almanya aleyhine bir faaliyette bulunmamıştır. Bundan sonra da olmayacaktır. Bizim fikrimiz, Almanya’nın düzenine karşı bir fikir değildir. Türk milliyetçiliği, Almanya’da ırkçılığa benzer bir şey değildir. Türk milliyetçiliği, kültür milliyetçiliğidir.”


“Kürt kardeşlerimizle hiçbir şekilde sorunumuz olamaz”   

Kültürel değerleri koruma altına almak istediklerini aktaran Doğruyol “Almanya, sosyal demokrat, özgürlükçü bir ülke ise anayasal düzen içinde kimliğimizi kültürel değerlerimizi korumak bizim hakkımızdır. Almanya’da yabancı düşmanlığı varsa bunun sebebi Türkler değildir. Almanya Federal Meclisi’nde gündem dışı bir toplantı ile tüm partilerin desteği ile ülkücü hareketin yasaklanması için tavsiye niteliğinde altı maddelik bir karar metni çıkardılar. Özüne baktığınızda onların derdi ülkücüler değil, insanlık dışı suç işleyenler teröristtir. Almanya’da ülkücülerin karşı olduğu durum, insanlık suçu işleyenlerdir. Biz ne Kürt ne Alevi karşıtıyız. Aksine bizim Kürt kardeşlerimizle uzaktan yakından sorunumuz olamaz. Kürtçe konuşan Kürt kardeşlerimiz bizim öz ve öz kardeşimizdir. Cumhuriyeti beraber kurduğumuz Kürt kardeşlerimizle hiçbir şekilde sorunumuz olamaz.” diye konuştu.


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat