“BOKSUN OSCAR’INI ALMAM, ÇALIŞMA VE TECRÜBELERİMİN TESCİLİ”

Spor 27 Eylül 2022 16:21
Videoyu Aç “BOKSUN OSCAR’INI ALMAM, ÇALIŞMA VE TECRÜBELERİMİN TESCİLİ”
A
a

Almanya’da 2022 yılının en iyi antrenörü seçilen Bülent Başer “Dünya çapında çok sayıda ödül aldım fakat son verilen Boksun Oscar’ı olarak kabul edilen bu ödülü de tüm bu çalışma ve tecrübelerimin tescili olarak görüyorum.” dedi.

Haber: Vedat Alyaz

Almanya’da 2022 yılının en iyi antrenörü seçilerek boks insanlarına verilen ve Boksun Oscar’ı olarak kabul edilen Herqul ödülünü alan Bülent Başer “Dünya çapında çok sayıda ödül aldım fakat son verilen boksun Oscar’ı olarak kabul edilen bu ödülü de tüm bu çalışma ve tecrübelerimin tescili olarak görüyorum.” diye konuştu.

 
Başarısını uzun yılların getirdiği tecrübe ve işini ciddiye almasına borçlu olduğunu belirten Başer “Boks yaşantım, Türk Milli Takımı’nda maçlara çıkarak başladı. Kader bizi Rahmetli Sinan Şamil Sam ile ekip arkadaşı olarak buluşturdu. Sinan Şamil Sam’ın profesyonel olarak ringlere çıkmasıyla tüm maçlara birlikte olmaya ve ona destek vermeye başladım. Bu sırada, dünyanın en iyi antrenör ve boksörleriyle çalışma imkânlarına kavuştum. Kendimi daha çok teknik adam olarak gördüğüm için işin antrenman kısmına yoğunlaştım. Bu sırada, dünyanın en iyi antrenörlerinden Fritz Sdunek’ten dersler alma fırsatım oldu. Rahmetli Sdunek, bana kendi el yazmasıyla programlarını yazarak veriyordu ve o yazılar hâlen bende duruyor. Fritz Sdunek, dünyanın en büyük boksörlerinden Klitschko kardeşleri yıllarca dünya şampiyonu olarak zirvede tutmuştur. Bunun yanı sıra, yine dünya şampiyonlarının antrenörü olan Uli Wegner, ile yıllarca çalışma fırsatım oldu. Ondan çok şey öğrendim.” şeklinde konuştu.

“Dünya şampiyonlarıyla çalıştım”
Başer, dünyanın dört bir yanında maçlara çıkarken Küba, Rusya, İngiltere ve çok sayıda ülkeden dünyaca ünlü antrenörlerle birlikte çalışma fırsatı bulduğunu belirterek “Bir dönem sonra dünya çapında tanınmaya başlayınca yine dünyanın birçok ülkesinden dünya şampiyonları benimle çalışmak için geldi. Bunun ardından otuza yakın dünya şampiyonuyla çalışma ve çok sayıda boksörümü dünya şampiyonluk maçına çıkarma imkânına kavuştum.” ifadelerine sözlerini ekledi.   


Başer, EC Boxing’de baş antrenör olarak şampiyonlar yetiştirmeye devam ediyor. Başer’in çalıştırdığı iki boksörden biri olan Ali Eren Demirezen, Almanya'da yılın en iyi boksörü seçilirken öğrencilerinden Viktor Faust, Yılın En İyi Yeteneği Ödülü’ne layık görüldü.
 -

 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat